REKLAMA

Lotos Kolej zwiększyła swój udział w przewozach w kraju

2020-09-21 14:17
publikacja
2020-09-21 14:17
fot. Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

Pomimo pandemii koronawirusa Lotos Kolej zwiększyła swój udział w krajowym rynku. W maju przewiozła 11,47 proc. towarów, co jest drugim najlepszym miesiącem pod względem udziałów w historii spółki - podało w poniedziałek biuro prasowe Grupy Lotos.

Sytuację związaną z COVID-19 odczuł zarówno krajowy, jak i międzynarodowy rynek przepływu towarów. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), praca przewozowa w miesiącach styczeń-lipiec 2020 r. spadła o 12,93 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

Spółka Lotos Kolej odnotowała spadek na poziomie 3,43 proc. Ten wynik przełożył się na zwiększony udział w rynku.

"Pandemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie całego przemysłu i była sprawdzianem dla wielu firm. Wygrali ci, którzy potrafili szybko dostosować się do nowej sytuacji i pracować efektywnie. Przykładem jest spółka Lotos Kolej, drugi największy kolejowy przewoźnik w Polsce, która w tym trudnym okresie potrafiła zwiększyć swój udział w rynku" - powiedział w komunikacie prasowym prezes zarządu Grupy Lotos Paweł Jan Majewski.

W miejsce kontraktów, które zostały zawieszone z powodu lockdownu (przykładem może być znaczne zmniejszenie w tym okresie zapotrzebowania na transport produktów ropopochodnych, a w szczególności paliwa Jet A-1 używanego przez branżę lotniczą), spółka Lotos Kolej pozyskała nowe zlecenia przewozowe.

"Lotos Kolej, poprzez skuteczne decyzje oraz zintensyfikowane działania logistyczno-operacyjne, zgodnie z danymi opublikowanymi przez UTK, w 2020 r. w okresie styczeń–lipiec, zwiększyła swój udział w rynku pod względem pracy przewozowej z 9,49 do 10,53 proc. Skuteczność podjętych działań miała szczególne przełożenie na wynik osiągnięty w maju, kiedy spółka przewiozła 11,47 proc. towarów na krajowym rynku, co jest drugim najlepszym miesiącem pod względem udziałów w historii Lotos Kolej" - poinformowało biuro prasowe Grupy Lotos.

W trudnym dla gospodarki okresie w Lotos Kolej utrzymano ciągłość operacyjną. Wdrożono program antykryzysowy uwzględniający również ochronę miejsc pracy, dzięki czemu w spółce nie doszło do redukcji etatów. Realizowany jest założony plan zatrudnienia.

"Pomimo mniejszego zapotrzebowania na transport paliw i produktów ropopochodnych w okresie pandemii, udział Lotos Kolej w krajowym rynku przewozów wzrasta. Wszelkie działania zarządcze mają na celu konsekwentny rozwój spółki, w której niezwykle istotną rolę pełnią nasi pracownicy" - powiedział w komunikacie prasowym wiceprezes zarządu Lotos Kolej Jaromir Falandysz.

Lotos Kolej jest drugim największym kolejowym przewoźnikiem w Polsce pod względem pracy przewozowej oraz liderem na rynku przewozów towarów niebezpiecznych. Spółka eksploatuje około 130 lokomotyw i ponad 4 tys. wagonów. Od 2015 r. samodzielnie realizuje przewozy na terenie Niemiec, a w 2020 r. uzyskała również licencję na przewozy w Republice Czeskiej.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki