Lotnisko w Modlinie zostanie zamknięte?

Przeciągający się konflikt między udziałowcami największego portu lotniczego dla tanich linii w Modlinie może doprowadzić do paraliżu lotniska - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". Drogi kołowania wymagają pilnego remontu a na uruchomienie pieniędzy muszą zgodzić się wszyscy właściciele.

(fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamknął drogi kołowania po wschodniej stronie portu dla boeingów 737. To może być początek większych kłopotów lotniska bo od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami - w sprawie finansowania inwestycji.

Samorząd mazowiecki jest jednym z udziałowców, obok Agencji Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Z nich tylko PPL jest przeciwne inwestycjom. Chciałoby przejąć kontrolę nad Modlinem i dąży do tego za wszelką cenę.

- Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, ULC może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa - mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska. (PAP)

jm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 tindala

Modlin od początku był sfuszerowany. Parę lat temu lotnisko było zamknięte bo posypały się pasy startowe. Teraz znowu się sypie. Może by wziąć za de tego co robił i tego co płacił.


! Odpowiedz
4 3 born2roll

A ja oczekuję, że wkrótce zostanie wprowadzona cisza nocna nad lotniskiem Modlin.
Z tego co wynika z analiz przeprowadzonych przez rządowych ekspertów, w przypadku portu lotniczego na Okęciu, rozwiązanie takie spowoduje wzrost wpływów. Poza tym mieszkam niedaleko i przeszkadza mi ryk silników w nocy.

! Odpowiedz
27 18 jarekzbyszek

Dojna Zmiana w PPL musi się wykazać, że wszystkimi siłami chce zbudować pomnik Kaczyńskiego w postaci Portu Centralnego. Zamknąć Modlin i zakazać lotów nocnych na Chopina i już jest potrzeba na wydanie 30 mld złotych na budowę.

! Odpowiedz
2 18 marcin321

Co za fuszerka...

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl