REKLAMA

Lotnisko w Modlinie wróciło do wyników sprzed pandemii. Wzrost liczby pasażerów o ponad tysiąc procent

2022-05-20 11:52
publikacja
2022-05-20 11:52
Lotnisko w Modlinie wróciło do wyników sprzed pandemii. Wzrost liczby pasażerów o ponad tysiąc procent
Lotnisko w Modlinie wróciło do wyników sprzed pandemii. Wzrost liczby pasażerów o ponad tysiąc procent
/ Materiały dla mediów

W kwietniu br. z lotniska w Modlinie skorzystało 267 919 pasażerów, co stanowi 97,1 proc. wolumenu z analogicznego okresu 2019 r. i wzrost o 1198,7 proc. wobec kwietnia 2021 r. - poinformował port. Najpopularniejszym kierunkiem był Londyn, a następnie Dublin, Bergamo - dodano.

"Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego potwierdza szybką odbudowę ruchu pasażerskiego. W kwietniu z usług Lotniska skorzystało 267 919 pasażerów i obsłużono na nim 1948 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 97,1 proc. wolumenu pasażerów i 101,5 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu roku 2019" - podał w informacji prasowej port.

Jak dodano, wobec kwietnia 2021 r. odnotowano 1198,7 proc. wzrost liczby obsłużonych pasażerów i 367,5 proc. wzrost wykonanych operacji lotniczych. W porównaniu do marca 2022 r. liczba pasażerów w kwietniu zwiększyła się o 26,7 proc., a operacji lotniczych o 8,8 proc.

Z danych przekazanych przez lotnisko wynika także, że w minionym miesiącu pasażerowie najczęściej wybierali podróże do Londynu, a następnie do Dublina, Bergamo, Rzymu i Paryża.

"Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o cztery ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe" - powiedział, cytowany w informacji prasowej, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Tomasz Szymczak.

Port podał, że do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa turystycznie kierunki, obsługiwane przez irlandzkiego Ryanaira: Piza i Trapani. Począwszy od maja br. siatka połączeń lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno, wznowione zostanie połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin znajduje się 37 km od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Modlin obsługuje regularne rejsy Ryanaira. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki