REKLAMA

Lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 718 tys. pasażerów w pierwszym kwartale 2019

2019-04-10 11:49
publikacja
2019-04-10 11:49
Lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 718 tys. pasażerów w pierwszym kwartale 2019
Lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 718 tys. pasażerów w pierwszym kwartale 2019
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w pierwszym kwartale tego roku obsłużyło 718 tys. 635 pasażerów - poinformował w środę port. Jak dodano, spółka szuka firmy, która wykona test prywatnego inwestora; wynik powinien być znany w czerwcu 2019 r.

"W pierwszym kwartale br. Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył 718 tys. 635 pasażerów, co oznacza 5,2 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z I kwartałem rok do roku" - poinformowano w komunikacie. Dodano, że pierwszy raz w historii portu w pierwszym kwartale roku udało się przekroczyć liczbę ponad 700 tys. podróżnych.

W marcu tego roku lotnisko obsłużyło 255 tys. 266 pasażerów, co oznacza 7,6 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w stosunku do marca 2018 r.

"Na najbliższym zgromadzeniu wspólników, które odbędzie pod koniec kwietnia lub na początku maja, będą procedowane zmiany w umowie spółki, które pozwolą na objęcie nowych udziałów przez Mazowsze. Jednocześnie rozpoczął się proces wyboru firmy, która wykona test prywatnego inwestora, a którego wynik powinien być znany już w czerwcu br. Dzięki temu lotnisko może otrzymać środki na inwestycje już w najbliższe wakacje" - czytamy.

Zgody na dokapitalizowanie lotniska udzielili 12 marca br. wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników, a radni Sejmiku Mazowsza poparli decyzję 19 marca br.

Z zapowiedzi lotniska wynika, że w najbliższe wakacje można się spodziewać pierwszych stałych połączeń czarterowych.

"Obecnie trwają rozmowy z biurami podróży, jesteśmy już jednak na ostatniej prostej i możemy zapewnić, że już w te wakacje w naszym porcie pojawią się pierwsze regularne, stałe czartery, a już w kolejnym sezonie liczymy na wiele nowych połączeń czarterowych" - powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin Leszek Chorzewski.

Dodał, że lotnisko przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z rozbudową. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakończenie pierwszego etapu rozbudowy port planuje na sezon zimowy 2020/2021.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.

Udziałowcami lotniska w Modlinie są: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (28,87 proc.), Agencja Mienia Wojskowego (32,71 proc.), Województwo Mazowieckie (33,84 proc.) i Nowy Dwór Mazowiecki (4,57 proc.). (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niedziela16
Na szczęście Mazowsze wygrało konflikt z PPPL i "Modlin" dostanie pieniądze na rozbudowę. To lotnisko ma przyszłość, szczególnie gdy zostanie wygaszony "Chopin" po uruchomieniu CPK. Trzeba jednak jeszcze sporo pieniędzy na profesjonalną rozbudowę infrastruktury lotniskowej i towarzyszącej. Należy Na szczęście Mazowsze wygrało konflikt z PPPL i "Modlin" dostanie pieniądze na rozbudowę. To lotnisko ma przyszłość, szczególnie gdy zostanie wygaszony "Chopin" po uruchomieniu CPK. Trzeba jednak jeszcze sporo pieniędzy na profesjonalną rozbudowę infrastruktury lotniskowej i towarzyszącej. Należy też zmienić decyzję środowiskową zezwalającą obecnie jedynie na 60 operacji lotniczych na dobę. Trzymam kciuki.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki