REKLAMA

Holendrzy pozbywają się akcji paryskiego lotniska

2022-12-06 14:35
publikacja
2022-12-06 14:35

Port lotniczy Schiphol w Amsterdamie sprzedał za 515 mln euro swoje udziały we spółce Aéroports de Paris (ADP), która jest operatorem paryskich lotnisk Charles de Gaulle i Orly - poinformowała we wtorek holenderska spółka. Jednocześnie Schiphol odkupił za 420 mln euro swoje udziały od ADP.

Holendrzy pozbywają się akcji paryskiego lotniska
Holendrzy pozbywają się akcji paryskiego lotniska
fot. Sorbis / / Shutterstock

Schiphol był w posiadaniu 3,9 proc. udziałów francuskiej firmy i otrzymał 133 euro za każdą akcję, w sumie ponad pół miliarda euro - wynika z komunikatu prasowego.

Jednocześnie holenderska spółka odkupiła od Aéroports de Paris udziały, jakie francuski podmiot posiadał w Schiphol. Wartość tej transakcji, za 8 proc. akcji, wyniosła 420 mln euro.

W ubiegłym roku ogłoszono, że Schiphol i ADP zakończą wieloletnią współpracę. Schiphol połączył siły z ADP w październiku 2008 roku.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Jedne lotnisko gorsze od drugiego. W Francji zgubiony bagaż to norma. Schiphol z powodu nieudolnego zarządzania notorycznie kasuje loty, a potem linie lotnicze wmawiają pasażerom, że silny wiatr, piorun itp. Byle nie płacić odszkodowań. A w sumie to nic przy ciszy nocnej na Okęciu: opóźnione samoloty lądują potem po całej Polsce Jedne lotnisko gorsze od drugiego. W Francji zgubiony bagaż to norma. Schiphol z powodu nieudolnego zarządzania notorycznie kasuje loty, a potem linie lotnicze wmawiają pasażerom, że silny wiatr, piorun itp. Byle nie płacić odszkodowań. A w sumie to nic przy ciszy nocnej na Okęciu: opóźnione samoloty lądują potem po całej Polsce i pasażerowie jadą po nocy autobusami.

Powiązane: Francja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki