REKLAMA

Lotniska Chopina w Warszawie ma nowego dyrektora

2021-08-04 15:46
publikacja
2021-08-04 15:46
Lotniska Chopina w Warszawie ma nowego dyrektora
Lotniska Chopina w Warszawie ma nowego dyrektora
fot. Łukasz Wróbel / / Shutterstock

Piotr Czech został nowym dyrektorem Lotniska Chopina. Wcześniej był dyrektorem operacyjnym na warszawskim lotnisku, pracował też m.in. w spółce PL.2012 oraz w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej – poinformowało w środę PPL.

Jak poinformowało w środę Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w komunikacie, nowy dyrektor Lotniska Chopina związany jest zawodowo z lotnictwem od 2008 roku, kiedy to zaczął pracę w PPL. W ramach swojej kariery zawodowej na Lotnisku Chopina odpowiedzialny był m.in.: za nadzór nad dokumentacją operacyjną, certyfikatem lotniska oraz koordynację procesu konwersji certyfikatu zgodnie z wymaganiami Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

„Nowa funkcja jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale także odpowiedzialnością. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale jestem przekonany, że wspólnie sobie z nimi poradzimy – powiedział cytowany w komunikacie Piotr Czech.

Jest on absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności sterowanie ruchem w transporcie lotniczym. Uzyskał także stopień doktora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora.

„Jestem wykładowcą na kilku uczelniach, gdzie dzielę się swoją wiedzą ze studentami i dokładam starań, aby pasja do lotnictwa była przekazywana kolejnym pokoleniom” – powiedział Czech.

Nowy dyrektor Okęcia wykłada na Akademii Sztuki Wojennej, Uczelni Łazarskiego, jest także autorem wielu artykułów w przedmiocie lotnictwa cywilnego i polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa transportu lotniczego. Uczestniczył również w wielu specjalistycznych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa, implementacji europejskiego prawa i wymagań w przedmiocie eksploatacji lotnisk.

Piotr Czech w latach 2008–2011 w spółce PL.2012 koordynował przygotowania polskich portów lotniczych do obsługi mistrzostw Europy w piłce nożnej. Równolegle był kierownikiem projektu przygotowania i obsługi tego wydarzenia przez Lotnisko Chopina w Warszawie. W latach 2017–2021 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzialny był za współtworzenie i rozwijanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem. Do pracy na Lotnisku Chopina wrócił w tym roku. (PAP)

Autor: Marek Siudaj

ms/ je/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki