REKLAMA

Lotniska Chopina: będą regularne loty na Cejlon i do Bydgoszczy oraz czartery na Goa

2019-10-25 13:29
publikacja
2019-10-25 13:29

W sezonie zimowym podróżujący ze stołecznego Lotniska Chopina mogą korzystać z nowych połączeń PLL LOT - poinformował w piątek port. W niedzielę krajowy przewoźnik uruchomi bezpośrednie loty z Warszawy do Bydgoszczy, a 3 listopada wystartują regularne rejsy do Kolombo na Cejlonie.

fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W najbliższy weekend (z soboty na niedzielę) przestawimy zegarki o godzinę do tyłu, co oznacza przejście na czas zimowy. "Dla Lotniska Chopina to także początek nowego sezonu, zmiana rozkładu połączeń oraz pojawienie się ciekawych tras oferowanych przez przewoźników" - czytamy w piątkowym komunikacie Lotniska Chopina w Warszawie.

Jak wskazano, w sezonie zimowym osoby podróżujące z Lotniska Chopina mogą liczyć na nowe połączenia regularne, które zaoferują Polskie Linie Lotnicze LOT. "W najbliższą niedzielę, 27 października, krajowy przewoźnik wprowadzi bezpośrednie loty z Warszawy do Bydgoszczy. (...) Zaplanowano 10 rejsów w tygodniu, które zostały tak dopasowane, aby umożliwić wygodne przesiadki pasażerom z największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego w Warszawie" - napisano. Z kolei 3 listopada, jak zapowiedziano, ruszą regularne rejsy do Kolombo na Cejlonie (trzy razy w tygodniu), a na początku przyszłego roku wystartuje LOT-owskie połączenie na nowe lotnisko Pekinu - Daxing (otwarcie trasy 16 stycznia 2020, cztery razy w tygodniu).

W komunikacie wskazano, że od 29 października (trzy razy w tygodniu) polecimy Wizz Air do portowego miasta Ejlat (zmiana lotniska z VDA na ETM). Zaś od 11 stycznia 2020 - do Grenoble, Turynu i Werony (loty raz w tygodniu).

Jak zapowiedziano, 18 grudnia Wizz Air otworzy także nowe połączenie do Edynburga (loty cztery razy w tygodniu). Dodano, że w sezonie zimowym linia Qatar Airways zamieni samoloty Airbus A320, A330 na Airbus A350 i Boeing 787-800.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Pojawią się również nowe ciekawe połączenia czarterowe. LOT zaoferuje Goa, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego (start 21 listopada, raz w tygodniu, przelot samolotem Boeing 787-800)" - napisano. Dodano, że pierwszy raz w sezonie zimowym z lotniska Chopina będzie można np. polecieć samolotami Boeing 767 linii Blue Panorama Airlines na Malediwy.

Lotniska Chopina podało też ranking najpopularniejszych kierunków, które wybrali jego pasażerowie w zakończonym sezonie letnim. W pierwszej trójce kierunków pasażerskich w ruchu czarterowym znalazły się: Antalya (209 799 pasażerów), Burgas (79 427 pasażerów) i Hurghada (69 847 pasażerów).

Z kolei czołowa trójka kierunków pasażerskich obejmująca całość ruchu, czyli loty regularne i czarterowe to: Londyn (531 434 pasażerów), Paryż (298 768 pasażerów), Kijów (288 806 pasażerów).

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2018 roku odprawiło 17,8 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki