Łon: Warto wysunąć postulat oficjalnego wyłączenia Polski z obowiązku przyjęcia euro

Warto wysunąć postulat oficjalnego wyłączenia Polski z obowiązku przyjęcia euro - napisał w artykule dla Radia Maryja członek RPP Eryk Łon.

(YAY Foto)

"We współczesnym świecie opanowanym przez korporacje międzynarodowe nasza ojczyzna musi się rozwijać, musi trwać. Żeby było to możliwe należy bronić złotego. Jednocześnie po raz kolejny chciałbym podkreślić wagę potrzeby utrzymania własnej polityki pieniężnej i niewchodzenia do strefy euro. Uważam wręcz, że warto by wysunąć postulat oficjalnego wyłączenia Polski z obowiązku przyjęcia euro" - napisał Łon.

Zgodnie z Traktatem o UE (Traktatem z Maastricht) każdy kraj członkowski UE jest zobowiązany dążyć do spełnienia kryteriów konwergencji i wprowadzenia euro. Polska jest zobowiązana do wprowadzenia euro również na mocy Traktatu Akcesyjnego, jednak nie ma wyznaczonej konkretnej daty przyjęcia wspólnej waluty.

Zdaniem Łona Rada Polityki Pieniężnej prowadzi stabilną i odpowiedzialną politykę pieniężną.

Ekonomista proponuje, by prezes NBP zorganizował w rocznicę wprowadzenia złotego po okresie zaborów (29 kwietnia 1924 r.) specjalną konferencję prasową, na której mógłby przedstawić zalety polskiego złotego i jego "ogromne znacznie" dla polskiej gospodarki.

tus/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
38 38 pull_up_terrain_ahead

To się nie dzieje.

! Odpowiedz
69 60 open_mind

I łon ma racje: Bo Zobaczcie do jakiego poziomu śmieciowego zeszły największe banki Niemieckie Commerce bank i Deutsche bank. Powinniśmy umacniać swoją finansową niezależność !! Ludzie którzy lobują na rzecz waluty Euro powinni być usunięci z życia polityczno finansowego dla dobra Polski dla dobra Polaków.

Taka analogia. W lesie w środku zimy przy pustym paśniku leży wychudzony zdechły jeleń ofiara silniejszych odpasionych zwierząt. Tego chcecie Polacy. Bo zima finansowa już nadeszła.
Tak widzę zachodnie społeczeństwa które uległy masowej indoktrynacji i propagandzie jak masowo podążają do rzeźni !! Taki jestem Jasnowidz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
29 41 jes

Kończ waść ...

! Odpowiedz
13 10 open_mind odpowiada jes

Spokojnie kulminacyjny moment cię nie ominie. Ale rozumiem twoje zniecierpliwienie.

! Odpowiedz
22 5 open_mind

Biblijne czasy w jakich żyjemy https://heavy.com/news/2019/04/fire-notre-dame-video/

! Odpowiedz
27 30 jes

Litości...

! Odpowiedz
97 70 marxs

nikt cię Łon z żoliborskim karłem do elitarnej strefy euro nie zapraszał i już nie zaprosi w związku z tym taka benzynka juz niebawem po 10-15 zł za litr a frank po 6-8 zł po zawaleniu przez Łona,Glapcia i Kamilkę systemu walutowego do tego dojdzie bankructwo ZUS ,służby zdrowia i edukacji i juz mamy Wenezuelę+ szkoda tylko że tamtejszego ciepełka nie mamy a tylko zimno i huragany które na amen dobiją w tym roku resztki ocalałego rolnictwa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
98 81 karbinadel

Cała ta awantura pisiorów wokół euro to straszenie ciemnego ludu wirtualnym zagrożeniem. Po pierwsze, nikt nas do strefy euro nie zaprasza, ani nie spełniamy kryteriów przyjęcia. Po drugie, ceny w Polsce rosną znacznie szybciej niż w krajach euro - więc w brednie Jarosława mogą wierzyć tylko tacy jak on - co w życiu poza własną wioskę nie wyjechali

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
44 54 pull_up_terrain_ahead

Nic dodać nic ująć. Temat zastępczy, tak się robi politykę w PL.

! Odpowiedz
7 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,98% 3,9656
2019-09-20 22:59:00
EUR/PLN 0,55% 4,3607
2019-09-20 22:59:00
EUR/USD -0,21% 1,1020
2019-09-20 22:59:00
CHF/PLN 0,93% 3,9908
2019-09-20 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil