Lokatorzy gdyńskiego "Mieszkania Plus" zdecydują, czy odbiorą mieszkania w standardzie deweloperskim czy "pod klucz"

2018-07-06 06:33
publikacja
2018-07-06 06:33
YAY Foto

Przyszli lokatorzy gdyńskiego "Mieszkania Plus" zdecydują, czy zechcą odebrać mieszkania w standardzie deweloperskim czy też "pod klucz" - powiedział PAP Grzegorz Muszyński z zarządu BGK Nieruchomości. Dwa pierwsze bloki zostaną przygotowane w standardzie deweloperskim już we wrześniu 2018 roku.

W dwóch pierwszych blokach, które mają zostać oddane już we wrześniu, zaplanowano 58 mieszkań. Jak wyjaśnił Damian Kinda, wiceprezes firmy deweloperskiej ISN, która buduje mieszkania, mają one zostać oddane już we wrześniu, ale będą w tym czasie przygotowane w standardzie deweloperskim.

"Zakładamy wykończenie mieszkań w Gdyni w standardzie pod klucz. Planujemy jednak zapytać przyszłych najemców o ich preferencje w tym zakresie" - powiedział członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

"Naszym założeniem jest dostosowanie tej oferty do potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności, dlatego nie wykluczamy, że część mieszkań pozostanie w stanie deweloperskim dla tych, którzy chcą je urządzić sami" - dodał Muszyński.

Jak powiedział Kinda, spółka planuje, aby "już we wrześniu teren wokół dwóch domów był posprzątany i zagospodarowany". "Do każdego mieszkania przyporządkowane zostanie jedno miejsce parkingowe" - dodał.

ISN przygotowuje w Gdyni na zlecenie BGK Nieruchomości łącznie 172 mieszkania, zlokalizowane w sześciu domach. Dwa budynki są już na ukończeniu, zaawansowanie prac na pozostałych przekroczyło już 50 proc." - podał Kinda. Jak dodał, wszystkie budynki mają zostać oddane inwestorowi do końca maja 2019 roku.

BGKN przypomniał, że w planach jest równoczesne zasiedlenie wszystkich mieszkań.

Gdyńskie mieszkanie plus ruszyło w lipcu ub. roku. Kinda mówił, że firma była "gotowa z całym procesem budowlanym z dużym wyprzedzeniem. "Zaraz po oficjalnym wbiciu łopaty weszliśmy na budowę. Przez pierwszy miesiąc mieliśmy dużo pracy z niwelacją terenu, ponieważ inwestycja położona jest w mocno pofałdowanym miejscu" - mówił Kinda.

Program "Mieszkanie Plus" działa w dwóch obszarach. Obszar społeczny realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programów Społecznego Budownictwa Czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Za komercyjny obszar odpowiada BGK Nieruchomości, który ma w budowie ok. 2 tys. mieszkań, a kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Budowy trwają m.in. w Katowicach, Wałbrzychu, Kępnie, Kępicach i Gdyni. Klucze do pierwszych lokali wręczano już w Jarocinie i Białej Podlaskiej. (PAP)

autor: Mariusz Polit

edytor: Dorota Skrobisz

mp/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kaczka-po-smolensku
masakra jakaś urzędnicy będą wynajmować mieszkania na zasadzie komercyjnej ,to tylko możliwe w takim dziwnym kraju nad wisłą.

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki