REKLAMA

Lokata Kameleon - nowa propozycja inwestycyjna Wealth Solutions

2007-10-15 10:20
publikacja
2007-10-15 10:20
Szansa na zysk w każdych warunkach rynkowych, brak podatku od zysków kapitałowych oraz pełna gwarancja kapitału to główne cechy lokaty Kameleon - kolejnej propozycji inwestycyjnej Wealth Solutions. Jest to także pierwsza w Polsce lokata strukturyzowana dostępna przez Internet dla wszystkich zainteresowanych. Oferta została przygotowana we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA oraz portalem Bankier.pl
Strategia

Kameleon to 4-letnia lokata oparta na strategii inwestycyjnej stosowanej przez Deutsche Bank od 1996 roku. 40-osobowy zespół specjalistów na bieżąco szacuje wartość kilkuset firm z USA, Japonii i Europy. Deutsche Bank opracował unikalną metodologię ekonomicznej, a nie księgowej wyceny przedsiębiorstw. Po przeprowadzeniu wyceny specjaliści z Deutsche Banku tworzą 70 par firm działających w 9 różnych sektorach. W ramach każdej pary znajduje się firma wyceniona najniżej oraz firma najdroższa. Akcje pierwszej firmy są kupowane, a akcje drugiej firmy sprzedawane (bank zajmuje tzw. krótką pozycję, a więc pożycza akcje tej firmy, by je sprzedać, a następnie odkupić taniej i oddać). Dobór par spółek dokonywany jest co miesiąc. Efekty tego procesu odzwierciedla indeks Alpha Pairs Sectors Excess Return, na którym oparta jest lokata Kameleon.

Wyniki

Strategia inwestycyjna zastosowana w Kameleonie przynosi stabilne i wysokie stopy zwrotu zarówno w trakcie spadków, jak i wzrostów na giełdzie. Na przykład w okresie silnych spadków po pęknięciu tzw. bańki internetowej (czerwiec 2000 - kwiecień 2001) indeks Alpha Pairs Sectors zyskał 8,5 proc., podczas gdy WIG20 stracił 25 proc. Indeks wykazywał się podobną odpornością w czasie wszystkich kryzysów na rynkach finansowych (także w lipcu i sierpniu tego roku). Warto dodać, że w przypadku lokaty Kameleon udział inwestora we wzroście indeksu Alpha Pairs Sectors wynosi 1,5 (jeśli więc indeks wzrośnie np. o 50 proc. wówczas inwestor zarobi 75 proc.).

Z symulacji przeprowadzonych przez Wealth Solutions na podstawie danych od 1996 roku wynika, że 4-letnia inwestycja działająca na identycznych zasadach jak lokata Kameleon przynosiła przeciętnie blisko 63 proc. zysku. W najlepszym wypadku było to 89 proc., a w najgorszym 40,5 proc. (a więc dwa razy więcej niż na lokacie bankowej). Dla porównania 4-letnia inwetycja w akcje z WIG20 przynosiła w tym czasie przeciętnie 50,5 proc. zysku, jednak można była na niej stracić nawet ponad 44 proc. Co ważne, zysk osiągnięty na lokacie Kameleon jest wolny od podatku Belki dzięki zastosowaniu formuły polisy na życie.

Jak zainwestować

Kameleon to pierwsza w Polsce lokata strukturyzowana dostępna przez Internet dla wszystkich inwestorów (nie jest konieczne posiadanie rachunku internetowego w określonym banku). By skorzystać z oferty wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.wealth.pl oraz w portalu Bankier.pl. - Na podstawie danych przekazanych przez klienta automatycznie zostaną wygenerowane dokumenty, które klient otrzyma pocztą. Po ich podpisaniu i odesłaniu inwestor wpłaca środki na wskazany rachunek bankowy TUnŻ EUROPA. W ciągu pierwszych kilkunastu godzin działania systemu klienci zadeklarowali wpłaty na lokatę Kameleon w wysokości 120 tys. zł - mówi Radosław Butryn, Wiceprezes i Dyrektor Marketingu w Wealth Solutions.

Podstawowe informacje o lokacie Kameleon:
- 4-letnia inwestycja oparta na unikalnej strategii Deutsche Banku
- Zysk na wzroście lub spadku notowań 140 firm
- Średnia stopa zwrotu za 4-lata 62,75 proc.
- Stabilne wyniki w każdych warunkach rynkowych
- Udział we wzroście indeksu (partycypacja) – 150%
- Gwarancja 100 proc. kapitału
- Brak opłaty wstępnej
- Brak podatku od zysków kapitałowych
- Minimalna wpłata 20 tys. zł
- Okres subskrypcji: 15 października 2007 - 16 listopada 2007

Więcej informacji o lokacie Kameleon: www.wealth.pl

Wealth Solutions / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~worbaloo
zobacz też tutaj:

http://lepsza-lokata.blogspot.com/

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki