REKLAMA

Lokalne społeczności potrzebują kampanii informacyjnych o wydobyciu gazu

2012-05-28 14:29
publikacja
2012-05-28 14:29
Firmy, które zamierzają wydobywać gaz łupkowy powinny przeprowadzać specjalne kampanie informacyjne na rzecz lokalnych społeczności. Tak uważa europosłanka Niki Tzavela, autorka projektu sprawozdania dotyczącego wydobywania tego surowca.

Dziś w Sejmie wzięła udział w konferencji konsultacyjnej "Pozycja gmin i powiatów w poszukiwaniu i eksploatacji złóż gazu w łupkach.

Jeden z organizatorów poseł Solidarnej Polski Mariusz Orion-Jędrysek zaznaczył, że w raporcie poruszono bardzo istotne dla nas kwestie. Zwrócono między innymi uwagę na rolę współpracy przemysłu z lokalnymi społecznościami i władzami.

Obecni na konferencji przedstawiciele gmin i powiatów, na terenie których mogą być prowadzone prace związane z wydobyciem, pytali między innymi na co muszą zwrócić uwagę, co mogą zyskać, jak prowadzić akcję informacyjną.

Niki Tzavela zwraca uwagę na konieczność bardzo dogłębnego informowania lokalnej społeczności o wszystkich aspektach związanych z wydobywaniem gazu łupkowego .

Podkreśliła, że firmy, które zamierzają wydobywać gaz łupkowy, powinny taką kampanię przeprowadzić przed rozpoczęciem prac. Dodała, że powinny one w bardzo prosty sposób poinformować czy jest gaz łupkowy, jak mają zamiar go wydobywać, a także czy i jaki to ma wpływ na środowisko.

Projekt raportu nie jest ostateczny, musi zatwierdzić go jeszcze Parlament Europejski.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) K.P./sk

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gaz łupkowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki