Łódzkie: nawet 10 lat za używanie cudzej karty bankomatowej

Nawet 10 lat więzienia może grozić 38-letniemu mieszkańcowi Bełchatowa, który przywłaszczył sobie zgubioną przez prawowitą właścicielkę kartę bankomatową i dokonał nią kilkunastu transakcji na kwotę 300 zł. Sprawca został zatrzymany po 9 miesiącach poszukiwań.

Rzecznik łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji Joanna Kącka poinformowała w piątek, że 38-latek nie krył zaskoczenia, gdy 3 stycznia rano do jego mieszkania zapukali funkcjonariusze, przypominając mu zdarzenie z marca ubiegłego roku.

Mieszkanka powiatu bełchatowskiego poinformowała wówczas policję o zgubieniu karty płatniczej, która prawdopodobnie wypadła jej z kieszeni kurtki. Następnego dnia kobieta zorientowała się, że z jej konta zniknęło blisko 300 zł.

Jak ustalono, nieuczciwy znalazca zatrzymał kartę i przy jej wykorzystaniu dokonał 14 zbliżeniowych transakcji płatniczych, a kiedy karta została zablokowana, wyrzucił ją i zapomniał o sprawie.

Zupełnie inaczej niż policja, która dotarła do świadków w miejscach, gdzie dokonano płatności i zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu. Ustalono rysopis sprawcy, który jednak - jak podają śledczy - jakby zapadł się pod ziemię.

W grudniu funkcjonariusze wpadli na nowy trop w tej sprawie, czego efektem było zatrzymanie sprawcy, który od razu przyznał się do posługiwania się znalezioną kartą płatniczą. 38-latek stanie teraz przed sądem pod zarzutem popełnienia kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo, za które grozi nawet do 10 lat więzienia. (PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ joz/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 jes

Ma pecha. Chrzanowski za 40mln nawet 10 miesięcy w zawiasach nie dostanie a ten za kilka tysięcy dycha do odsiadki.

! Odpowiedz
1 2 loosac

Nie ta liga :> Ukrasc kartę potrafi byle bezmozg, co widac na przykladzie opisywanego mistrza zbrodni.

! Odpowiedz
1 3 zenonn odpowiada loosac

Nie ukradł! Znalazł i użył.
Sędzia ukradł banknot. Zabrał z lady. Jest niewinny a powinien miec odrabane łapska i wylecieć z zawodu na zbity pysk wprost do kamieniołomów.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT