Łódzkie firmy ogłaszają się w Unii

Województwo łódzkie jest czwarte w kraju pod względem aktywności na rynku Unii Europejskiej. Zgodnie z procedurami Unii, wszelkie prace i usługi publiczne, których wartość przekracza 130 tysięcy euro (a przy robotach budowlanych 5 milionów euro), trzeba zgłosić do przetargu, ogłaszając się w Dzienniku Urzędowym UE.

Od 1 maja do końca 2004 r. takich anonsów z Polski ukazało się aż 10 610, z czego 5,83 proc. pochodziło z województwa łódzkiego. Plasuje to nas na czwartym miejscu w Polsce, po województwach: mazowieckim (24 proc.), śląskim (12,95 proc.) i małopolskim (7,79 proc.).

Najwięcej ogłoszeń dotyczyło dostaw urządzeń i wyrobów medycznych, laboratoryjnych, optycznych, leków, produktów chemicznych. Tylko 3 procent ogłoszeń dotyczyło robót budowlanych.

Jedno z pierwszych ogłoszeń w Dzienniku Urzędowym UE pochodziło z łódzkiego MPK i adresowane było do firm leasingowych, które chciałyby zakupić łódzkie szybkie tramwaje, by następnie przekazać je w leasing MPK. To sposób na pozyskanie gotówki i pozbycie się długów.

- Kolejne ogłoszenie zamieściła Elektrownia Bełchatów, która chciała kupić specjalistyczny sprzęt - mówi Anna Brzosko z Telefonicznej Agencji Informacyjnej.

Dziennik Łódzki
(z. ch.)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne