Łódzkie: dodatkowe 53 mln zł z UE na walkę z bezrobociem

Dodatkowe 53 mln zł unijnych pieniędzy otrzymało województwo łódzkie na walkę z bezrobociem. Pieniądze przeznaczone są m.in. dla osób, które chcą założyć własną firmę - poinformował we wtorek marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Przypomniał on, że w latach 2007-2013 na rozwój rynku pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przeznaczono w Łódzkiem już ok. 1,2 mld zł. Pieniądze te pozwoliły "zaktywizować zawodowo" ponad 110 tys. osób, w tym pomóc 13,5 tys. osobom w założeniu własnej firmy.

Według urzędu marszałkowskiego najwięcej pieniędzy (25 mln zł) z tej dodatkowej kwoty przeznaczono na realizację programu związanego z uruchomieniem własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu projektowi osoby zainteresowane założeniem własnej firmy mogą starać się o pieniądze na start.

Za unijne środki na terenie województwa realizowane są również projekty szkoleniowo-stażowe dla niepełnosprawnych, z których obecnie korzysta ok. 600 osób.

Od lipca ruszyła realizacja projektu "Flexi mama", który ma pomóc w powrocie do pracy zawodowej kobietom, które miały przerwę w pracy związaną z urodzeniem dziecka.

Jak informuje urząd marszałkowski, pod koniec czerwca 2013 r. w Łódzkiem było 152 tys. 352 osób bezrobotnych, czyli o ok. 2,47 proc. mniej w porównaniu z majem tego roku. (PAP)

jaw/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil