Łódzki ZEC: po komisji podkomisja (sejmowa)

Obywatelski projekt ustawy o restrukturyzacji i prywatyzacji łódzkiego Zespołu Elektrociepłowni wczoraj skierowano do dalszych prac w podkomisjach Sejmu. Tak zdecydowali posłowie z połączonych komisji: gospodarki, skarbu państwa i samorządu terytorialnego.

Projekt zakłada wydzielenie z ZEC przed prywatyzacją sieci cieplnej i przekazanie jej nieodpłatnie w zarząd gminie. Zdaniem władz Łodzi, przekazanie sieci miastu przed prywatyzacją ZEC pozwoli uniknąć drastycznej podwyżki cen ciepła. Pozostawienie produkcji i przesyłu w rękach zagranicznego inwestora grozi monopolem. Nie zgadza się z tym resort skarbu, więc z inicjatywy władz Łodzi przygotowano obywatelski projekt ustawy. Po pierwszym czytaniu w Sejmie, na wniosek SLD, został skierowany do połączonej komisji. Część posłów nadal nie jest przekonana, wątpliwości ma wyjaśnić podkomisja.

Resort skarbu w grudniu parafował umowę sprzedaży 85 proc. akcji ZEC francuskiemu koncernowi Dalkia SA. W styczniu związkowcy podpisali z inwestorem pakiet socjalny.

Dziennik Łódzki
(mp.)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil