REKLAMA

Łódź: czynsz za 1 zł w lokalach miejskich dla branży gastronomicznej i fitness

2020-10-27 13:22
publikacja
2020-10-27 13:22
fot. Oleksandr Khmelevskyi / Shutterstock

Łódzki magistrat obniżył do 1 zł czynsz za listopad za wynajmowane lokale miejskie przez przedsiębiorców działających w branżach gastronomicznej i fitness. Wsparcie ma związek z ich ograniczoną działalnością z powodu kolejnej fali epidemii koronawirusa.

Decyzję o wprowadzonych ulgach dla właścicieli restauracji, barów, kawiarni oraz klubów fitness i siłowni ogłosiła we wtorek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

"W związku z decyzją rządu o natychmiastowym zamknięciu lokali gastronomicznych oraz braku informacji o jakichkolwiek rekompensatach dla właścicieli pubów, klubów i restauracji, podjęłam decyzje, które mają pomóc ratować miejsca pracy w tej ważnej dla naszego miasta branży" – wyjaśniła w przekazanym mediom nagraniu wideo prezydent miasta.

Poinformowała, że magistrat wprowadzi w listopadzie stawkę 1 zł za najem lokalu miejskiego przeznaczonego na tego typu działalność w Łodzi. Ulga ma dotyczyć także lokali miejskich wynajmowanych do prowadzenia klubów fitness czy siłowni.

Dodatkowo - jak dodała Zdanowska - samochody realizujące dowozy z restauracji mają od wtorku możliwość wjazdu na ulicę Piotrkowską, po to, aby maksymalnie ułatwić realizowanie zamówień na wynos, które od kilku dni są podstawowym źródłem utrzymania dla tysięcy łodzian pracujących w branży gastronomicznej.

Podobne działania pomocowe skierowano do łódzkiej branży gastronomicznej na początku pandemii. Tak samo jak w kwietniu i maju, ulga w czynszu będzie udzielana na wniosek najemców lokali. Warunkiem uzyskania bonifikaty będzie brak zaległości wobec miasta m.in. w dotychczasowych płatnościach za czynsz, media czy w podatku od nieruchomości. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki