REKLAMA

Lockdown na Mazowszu i w Lubuskiem. Rozporządzenie już w "Dzienniku Ustaw"

2021-03-12 11:36
publikacja
2021-03-12 11:36
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Od poniedziałku w woj. mazowieckim i lubuskim wrócą obostrzenia, m.in. zamknięte będą hotele czy instytucje kultury – wynika z opublikowanej nowelizacji rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w stanie epidemii.

Szczególnie zagrożone zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 są województwa warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie i lubuskie – napisano w nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 11 marca w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

Oznacza to, że od poniedziałku 15 marca w woj. mazowieckim i lubuskim zamknięte będą hotele, instytucje kultury, baseny i obiekty sportowe. Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. W klasach I-III szkół podstawowych nauczanie będzie się odbywać w trybie hybrydowym. Takie regulacje obowiązują już od soboty 27 lutego na Warmii i Mazurach, a od najbliższej soboty na Pomorzu.

Najnowsze przepisy poszerzają również grupę 1B, czyli osoby przewlekle chore, które szczepione będą od 15 marca. Dołączono tutaj pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową i zakwalifikowano do leczenia chemioterapią lub radioterapią, a nie rozpoczęto leczenia.

Do tej pory zakwalifikowani do tej grupy byli pacjenci, którzy rozpoczęli chemioterapię lub radioterapię po 31 grudnia 2019 r., jak również dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek, poddawani wentylacji mechanicznej, przed i po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki