REKLAMA

Litwiniuk z RPP: Przynajmniej do marca stopy bez zmian

2023-11-30 09:22
publikacja
2023-11-30 09:22

Utrzymywanie się inflacji na obecnym poziomie nie daje przestrzeni do obniżek stóp procentowych - ocenił w radiu TOK FM członek Rady Polityki Pieniężnej, Przemysław Litwiniuk. Jego zdaniem, przynajmniej do marca stopy proc. w Polsce pozostaną bez zmian.

Litwiniuk z RPP: Przynajmniej do marca stopy bez zmian
Litwiniuk z RPP: Przynajmniej do marca stopy bez zmian
fot. Łukasz Kamiński / / Senat RP

"Nie spodziewam się istotnych zmian jeżeli chodzi o krajobraz w tym zakresie. Odczyt rdr (w listopadzie - PAP) może być na podobnym poziomie jak w październiku, 6,6 proc., 6,7 proc. może, rok do roku. Istotniejsze informacje to to, jak kształtuje się wzrost cen w ujęciu miesiąc do miesiąca" - powiedział Litwiniuk.

"Utrzymywanie się inflacji na tym poziomie prowadzi do jednego wniosku, że nie ma przestrzeni do obniżania stóp procentowych" - dodał.

Reklama

Jak wskazał Litwiniuk, w jego ocenie, przynajmniej do marca stopy procentowe w Polsce pozostaną na obecnym poziomie.

"W moim przekonaniu, przynajmniej do marca, nie będzie żadnych ruchów jeśli chodzi o stopy procentowe" - powiedział członek RPP. (PAP Biznes)

pat/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (2)

dodaj komentarz
szprotkafinansjery
Co on tam wie, zdaniem peroniarzy, na złość Tuskowi, Glapa podniesie stopy na 10%, żeby złomówka się umocniła! Ludzie zaczną w panice sprzedawać mieszkania za bezcen i ładować kasę na lokaty w bankach! :D
kch002
Spokojnie, podwyzka moze i bedzie, ale dopiero na jesieni 2024, jak bedzie widac, ze faktycznie inflacja zaczyna rosnac. Dopiero na jesieni 2024 uwolnimy sie od efektu bazy i nflacja przyspieszy.

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki