Litwa zakaże korzystania z telefonów na przejściach dla pieszych

Litwa wprowadza zakaz korzystania z telefonów na przejściach dla pieszych. Grzywna za korzystanie z komórki na pasach będzie wynosiła od 20 do 40 euro. Rząd w środę wprowadził zmiany do przepisów ruchu drogowego.

(YAY Foto)

Nowelizacja przepisów dotyczy też kierowców. Od teraz kierujący pojazdami będą musieli zatrzymać się nie tylko na widok pieszego znajdującego się już na pasach, ale też oczekującego na przejście lub zmierzającego w kierunku przejścia.

Wprowadzone zmiany mają zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ubiegłym roku na litewskich drogach zginęło 69 pieszych, a w ciągu ośmiu miesięcy tego roku 42, w tym 11 na przejściach dla pieszych.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ ulb/ mc/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 piotrpoznan

To zdjęcie zapewne z Wilna.

! Odpowiedz
4 1 dziki_losos

No, nie byłeś? Wieżowce robią wrażenie, a wzrok od nich odciągają tylko lśniące Porsche na ulicach i rzędy taksówek pod operą.
A tak na serio, to widać zmianę w Europie w stronę kultury pieszego. Wiedeń był pierwszy, teraz czas na Warszawę. Czy to dobrze? Dla bezpieczeństwa tak. Będzie trochę uciążliwe dla kierowców (jak to tak, każdego puszczać?), i nie wiadomo, czy we wszystkich miastach zasadne (mamy spore ulice w Polsce - zupełnie inne, niż w innych starych stolicach Europy), ale - finalnie - pieszy też człowiek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT