Litwa promuje się na Lotnisku Chopina

Przez cztery najbliższe tygodnie na Lotnisku Chopina w Warszawie na szyldach reklamowych w strefie wolnocłowej będzie obecna reklama promująca litewską turystykę informuje w piątek Departament Turystyki Litwy.

(fot. aleksaskv / YAY Foto)

Litwa zaprasza do odwiedzenia Wilna, Kowna i Połągi - miast, z którymi w sezonie letnim Warszawa ma bezpośrednie połączenia lotnicze.

Według danych litewskiego departamentu turystyki, Litwa wśród Polaków jest jednym z czterech najczęściej odwiedzanych państw. W ubiegłym roku liczba Polaków odwiedzających Litwę wzrosła o 4,2 proc.; z jednego noclegu na Litwie skorzystało 154 tys. Polaków, czyli tyle, ile mieszkańców liczy Kłajpeda.

"Zauważamy, że statystyczny polski turysta, który wybiera nasz kraj na odpoczynek, zmienia się. Coraz więcej przyjeżdża młodych osób i młodych rodzin, które są zainteresowane aktywnym odpoczynkiem, a także turystyką gastronomiczną" - czytamy w komunikacie departamentu.

itwa poszukuje nowych sposobów reklamowania się w Polsce. W związku z tym, w przyszłym tygodniu w celu utrzymania rosnącej liczby polskich turystów, wydłużenia ich czasu pobytu na Litwie, odkrycia nowych szlaków turystycznych w tym kraju, departament zorganizuje szereg prezentacji w Lublinie, Toruniu i Warszawie.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ ndz/ ap/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 bentley66

Cześć. Szukam opini na temat Hot forex? Słyszałem, że warto wejść.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne