Litwa chce przyciągnąć do siebie większą liczbę polskich turystów

Litewski Departament Turystyki poinformował, że Polacy coraz chętniej odwiedzają ten kraj. Aby przyciągnąć kolejnych turystów, do czwartku Litwa będzie promować się w trzech polskich miastach.

(fot. aleksaskv / YAY Foto)

Tym razem do Bydgoszczy, Szczecina i Gdańska pojedzie duża delegacja składająca się z urzędników państwowych oraz przedstawicieli agencji turystycznych i branży hotelarskiej hotelarskiej. Tomasz Jackiewicz z Departamentu Turystyki działającego przy litewskim Ministerstwie Gospodarki powiedział Polskiemu Radiu, że w pierwszym półroczu b.r. przyjazdy Polaków na Litwę zwiększyły się o 5 proc. w porówaniu do tego samego okresu w roku 2016.

"Litwę zwiedziło ponad 70 tys. Polaków w ciągu połowy roku. Pod tym względem Polska zajmuje trzecie miejsce" - tłumaczy Jackiewicz i dodaje, że więcej turystów na Litwę przyjeżdża tylko z Rosji i sąsiedniej Białorusi. Zaznacza też, że pobyt polskich turystów wydłuża się. Nie są to tylko jednodniowe wycieczki, ale coraz częściej Polacy przyjeżdżają na Litwę na 2-3 dni. "Mamy cztery kurorty, dwa nadmorskie oraz słynne Druskienniki i Birsztany, które od kilku lat zyskują coraz większą popularność" - mówi Jackiewicz i tłumaczy, że Litwa ma Polakom dużo do zaoferowania.

W podobny sposób Litwa promowała się już w kwietniu w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Zalewski, Wilno/kry

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne