Litewskie i polskie koleje zapowiadają szybsze połączenie

Litewskie i polskie koleje zapowiadają szybsze połączenie pomiędzy Wilnem i Warszawą. Goszczący w Wilnie prezes PKP Krzysztof Mamiński podczas piątkowej konferencji prasowej powiedział, że zostanie to osiągnięte jak najszybciej.

Zrobimy to jak najszybciej, a być nawet szybciej niż sobie to wyobrażacie - powiedział Krzysztof Mamiński.

Prezes litewskiej spółki kolejowej Lietuvos Geleżinkeliai (LG) Mantas Bartuszka poinformował, że poszukujemy możliwości przyśpieszenia - pasażerom dojazdu z Wilna do Warszawy.

Rzecznik LG Mantas Dubauskas wskazał, że w tym temacie są prowadzone bardzo konkretne rozmowy. Sytuacja może się wyklarować jeszcze w tym roku - powiedział agencji BNS Dubauskas.

Podczas wizyty w Wilnie prezes PKP Krzysztof Mamiński spotkał się z litewskim ministrem transportu Rokasem Masiulisem i prezesem LG Mantasem Bartuszką.

Bartuszka podczas konferencji prasowej zaznaczył, że postrzega PKP jako jednego z najważniejszych partnerów w regionie. Poinformował, że podczas spotkania omówiono m.in. współpracę w zakresie przewozu ładunków i wyraził przekonanie, że dzięki połączeniu kolejowemu między obu krajami potoki ładunków zwiększą się.

W czerwcu 2016 roku, po 76 latach, zostało wznowione bezpośrednie połączenie kolejowe między Litwą a Polską. Podróż z Kowna do Białegostoku trwa około pięciu godzin.

Z Wilna Aleksandra Akińczo

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil