Listkiewicz: Polskie wydatki na mundial sięgną 1 mln euro

Michał Listkiewicz powiedział, że koszt przygotowania polskiej drużyny do mundialu i jej pobyt na nim to około milion euro. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyjaśnił, że te pieniądze te pochodzą od Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA oraz sponsorów. Dodał, że Polski Związek Piłki Nożnej nie utrzymuje się z budżetu państwa.

Michał Listkiewicz, który był gościem Sygnałów Dnia odniósł się też do sposobu sprzedaży biletów na mundialowe mecze. Ocenił, że system ich dystrybucji, który został narzucony odgórnie przez FIFA, jest zły. Podkreślił, że bałagan ze sprzedażą wejściówek był nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Chorwacji, Francji. Prezes PZPN powiedział, że problem z rozprowadzaniem biletów wynikał, między innymi, z tego, że federacja wprowadziła zbyt dużo obostrzeń w ich sprzedaży, a także przysłała je zbyt późno.

Michał Listkiewicz zapewnił ponadto, że kilkadzisiąt osób z Polski, które nie dostały biletów, mimo, że je im przyznano, będą mogli je otrzymać już dziś w Niemczech.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~g

druzyna oldoów b lepiej zagrała

! Odpowiedz
0 0 ~mam dosc

ja wam mowie: zarzad komisaryczny w PZPN

! Odpowiedz
0 0 ~buncol odpowiada ~mam dosc

wywalić Listkiewicza i Janasa zaraz jak sie ten bajzel skończy, chyba sa jakieś kryteria oceny takiego badziewia - dopuscić nowych i zacząć szkolenie podstaw piłkarstwa, podania, przyjecia, strzelanie na bramkę, az do znudzenia

! Odpowiedz
0 0 ~orinoco odpowiada ~buncol

Właśnie. Zabrać się do roboty z przedszkolakami, a o mundialu pomyśleć za 20 lat.

! Odpowiedz
0 0 ~SIMON odpowiada ~orinoco

listkiewicz ty mendo, od sponsorów to znaczy od nas, za reklamy na tych badziewiakch my płacimy, za to wszystko zapłacimy -za coca-colę, za ubrania, za telefony, jak ci łajzo nie wstyd mówić , że to od sponsorów, za to zapłacimy my wszyscy polacy

! Odpowiedz
0 0 ~lon odpowiada ~SIMON

o ile sie nie myle , a chyba nie sporo kasy poszlo z naszych podatkow nie tylko od sponsorow , Liskiewicza wyrzucić natychmiast to arogancki i beszczelny typ . Toleruje uklady i korupcje .

! Odpowiedz
0 0 ~mus

Szkoda kasy na dziadów.

! Odpowiedz
0 0 ~Listkiewicz

sprostowanie te milion euro to dla mnie i Pawła za wkład racjonalizatorski w rozwój drużyny

! Odpowiedz
0 0 ~miro

To barzo mało jak na mozliwosci promocji i reklamy kraju na swiecie, szkoda ze moze sie to szybko zakonczyc. Pozdro.

! Odpowiedz
0 0 ~a

Jeszcze tego brakowało, żeby ta kopanina była finansowana z budżetu. Tak czy owak 1 mln. euro to jest niezły pieniądz. Dobrze by było, żeby na nas nie robił sobie punktów kto tylko ma na to ochotę.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil