Lista zawieszonych lotów Ryanaira

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, irlandzki przewoźnik zawiesza w sezonie zimowym 34 wybrane połączenia. Publikujemy listę lotów odwołanych przez Ryanaira w okresie od listopada 2017 do marca 2018 roku.

(fot. RUSSELL BOYCE / FORUM)

Oficjalnym powodem zawieszenia wybranych połączeń jest i operowanie w sezonie zimowym  mniejszą liczbą samolotów (o 25 z 400). Linia lotnicza od kilku tygodni głośno też komunikuje, że walczy o poprawę punktualności samolotów. - W ciągu ostatnich siedmiu dni punktualność lotów Ryanaira wzrosła do 97 proc. - informuje w dzisiejszym komunikacie prasowym.

Przed weekendem Ryanair wskazał na których trasach połączenia zostaną zawieszone w okresie od 1 listopada 2017 do 24 marca 2018. W puli lotów są m.in. krajowe połączenia z Lotniska Chopina do Wrocławia i Gdańska, co zapowiadaliśmy w połowie września. W sezonie zimowym samoloty znikną również niektóre z tras rozpoczynających lub kończących się w polskich portach lotniczych: Edynburg-Szczecin, Hamburg-Katowice, Newcastle-Gdańsk, Saloniki-Warszawa (Modlin), Trapani-Kraków.

Lista połączeń Ryanaira zawieszonych w okresie od listopada 2017 do marca 2018

 Lp.

Odlot

Przylot

1. Bukareszt

Palermo

2.

Chania

Ateny

3.

Chania

Pafos

4.

Chania

Saloniki

5.

Kolonia

Berlin (SXF)

6.

Edynburg

Szczecin

7.

Glasgow

Las Palmas

8.

Hamburg

Edynburg

9.

Hamburg

Katowice

10.

Hamburg

Oslo (TRF)

11.

Hamburg

Saloniki

12.

Hamburg

Wenecja (TSF)

13.

Londyn (LGW)

Belfast

14.

Londyn (STN)

Edynburg

15.

Londyn (STN)

Glasgow

16.

Newcastle

Faro

17.

Wrocław

Warszawa

18.

Newcastle

Gdańsk

19.

Sofia

Castellon

20.

Sofia

Memmingen

21.

Sofia

Piza

22.

Sofia

Sztokholm (NYO)

23.

Sofia

Wenecja

24.

Saloniki

Bratysława

25.

Saloniki

Paryż-Beauvais (BVA)

26.

Saloniki

Warszawa-Modlin

27.

Trapani

Baden Baden

28.

Trapani

Frankfurt (HHN)

29.

Trapani

Genewa

30.

Trapani

Kraków

31.

Trapani

Parma

32.

Trapani

Rzym-Fiumicino (FCO)

33.

Trapani

Triest

34.

Gdańsk

Warszawa

Źródło: Ryanair.com

Jak zapewnia przewoźnik, zapowiadane zmiany w rozkładzie lotów mają dotknąć mniej niż 1 proc. posiadaczy biletów na loty Ryanair w tym okresie. Osobom, których loty zostały odwołane, Ryanair proponuje loty zastępcze lub dokonuje zwrotu kosztów. Wszyscy zainteresowani zostali powiadomieni o zmianach w rozkładzie lotów drogą elektroniczną.

Prawa pasażera: odwołany lot

O ile opóźnienie lotu bywa uciążliwe, to jednak pozwala dotrzeć do celu. Inaczej niż w sytuacji, kiedy przewoźnik odwołuje połączenie. Jakie prawa przysługują wtedy posiadaczowi biletu, jeśli musiał zmienić plany lub nie zdołał dotrzeć do kresu swojej podróży?

Malwina Wrotniak

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 bankierkomentuje

drzec z Ryanaira ile sie da. Ryanair nie ma obiekcji skasowac kazdego kto przekroczy wymiar bagazu o 2-3 cm i kaze sobie slono placic wiec zrobcie to samo.

- skladacie skarge na brak lotu i zapytanie o zwrot poniesionego kosztu lotu
- zwrot kosztu poniesionych polaczen np. koleja
- zwrot utraconych korzysci: np. rezerwacji hotelu ktora nam przepadnie, zwrot wynagrodzenia za kazdy stracony dzien itd, wymieniacie wszystkie koszty i nie zapomnijcie ze od dzis zarabiacie po min 50 EUR na godzine

Jezeli Ryanair to oleje to skladajcie skarge do urzedu ktory ich nadzoruje. Jak dostana z 500 tys skarg to odechce im sie wszystkiego. Zeby odpowiedziec na skarge i odwolanie od skargi beda musieli zatrudnic rzesze ludzi piszaca listy, analizujaca dokumenty a wszystko swoje kosztuje.

Ryanair zarabial ostatnio min 1 mld EUR rocznie brutto wiec stac ich jest zaplacic za swoje bledy. Raz zaplaca wam po kilkaset EUR a drugi raz urzad lotnictwa w kazdym kraju EU szykuje na nich bata i juz kara ich wielomilionowymi karami. Pora pokazac tej ryzej irlandziej wszy gdzie jej miejsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl