REKLAMA

Lista firm importujących zboże z Ukrainy ma być gotowa. Rząd chce upublicznienia

2024-02-11 17:52
publikacja
2024-02-11 17:52

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak poinformował w niedzielę w Morągu (Warmińsko-mazurskie), że lista firm, które importowały zboże z Ukrainy, jest kompletna i gotowa, a rząd będzie szukał podstaw prawnych, aby móc ją upublicznić.

Lista firm importujących zboże z Ukrainy ma być gotowa. Rząd chce upublicznienia
Lista firm importujących zboże z Ukrainy ma być gotowa. Rząd chce upublicznienia
/ Sejm RP

"Lista wszystkich firm jest już skompletowana. W tym tygodniu podeprzemy się takimi opiniami prawnymi, żeby można to było upublicznić. Żeby każdy Polak mógł zobaczyć, kto zarabiał, kiedy polscy rolnicy mieli wielki problem" - powiedział Kołodziejczak.

Jak wyjaśnił, lista została sporządzona na podstawie informacji "od różnych służb", natomiast lista opublikowana przez poprzedni rząd jest "nieprecyzyjna" i według niego "niezgodna z prawdą".

Kołodziejczak dodał, że informacje na temat importu są "szokujące", ponieważ na Ukrainę - według niego - wypłynęło 6 mld zł. Sprowadzono 330 tys. ton zboża technicznego, rzepaku i kukurydzy, które zostały wprowadzone na polski rynek - prawdopodobnie trafiły do konsumpcji. Najtańsza przywożona w zeszłym roku z Ukrainy pszenica kosztowała 51 zł za tonę, 20 razy poniżej progu opłacalności uprawy w Polsce - podkreślił wiceminister. (PAP)

jwo/ wkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (17)

dodaj komentarz
tin
Będzie to wyglądać komicznie, jeśli importerami i tymi, którzy zarobili na różnicy w cenie, są polskie firmy, a Ukraińcy nadal będą uważani za winnych wszystkiego.
kamikaze351
Po 2 latach jeszcze listy nie mają. W listopadzie br. konflikt się skończy i zostaniemy z tym bałaganem sami.
polonu
zrobić stałe posterunki graniczne rolników , samoobrona , i problem rozwiązany .
polityka_to_nie_ekonomia
Przecież już raz upubliczniali, z wielkim bólem, bo okazało się, że sporo powiązanych z politykami firm, i nic z tego nie wynikło. To wygląda jakby oni tak z tym walczyli by jak najdłużej to trwało...
monuz
każda z tych firm będzie zarejestrowana na Cyprze na obywatela Nigerii, który nie żyje od 20 lat, miłego szukania kasy :)
monuz
51 zł za tonę to też 15 x poniżej poziomu opłacalności na Ukrainie, i tam i u nas lokalna mafia się obłowiła
infinityhost
Górnicy w kopalni "Wujek" w zimie próbowali wziąć zakładników. W środku zimy. Się terroryści przeliczyli.
infinityhost
Jak patrzę na Kołodziejczaka to mi ręce opadają. Metody ma w porządku, robi jak trzeba ale nie to co trzeba. Jak by wszystkiego tak pilnował poza tym co jest kontrolowane na granicy to by było dużo lepiej.
infinityhost
Weź kredyt, zmień pracę!
ssmentek
„Lista firm” ale bełkot :D

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki