Liroy-Marzec wystartuje w wyborach prezydenckich

- Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd - powiedział Piotr Liroy-Marzec, zapowiadając swój strat w najbliższych wyborach prezydenckich.

(fot. Adam Chelstowsk / FORUM)

Liroy-Marzec udzielił wywiadu portalowi Interia.pl, który został opublikowany w czwartek. Muzyk i były poseł zapytany, czy zamierza wrócić do wielkiej polityki, odpowiedział: "Mamy przed sobą kampanię prezydencką, będzie kilka niespodzianek. Gwarantuję".

Dopytywany, czy wystartuje w wyborach prezydenckich dodał: "Liroy na prezydenta. Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Nie dziwię się, że Andrzej Duda prowadzi w sondażach. On po prostu nie ma konkurencji. Jakie są szanse na wygrane Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Żadne, ale inni wcale nie są lepsi. Mnie zależy na tym, żeby podczas swojej kampanii pokazać, w jakim miejscu jesteśmy i kim powinien być prezydent".

W wywiadzie Liroy-Marzec przyznał też, że nie ma kompleksów, żeby pełnić rolę prezydenta Polski. "Umiem się podpisać, nie robię błędów. Z języka polskiego miałem dobre oceny. Marketingowo byłbym lepszy na zewnątrz - jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów czy wizerunek za granicą. Wstydu na pewno nie przyniosę, pokazałem to podczas czterech lat kadencji poselskiej. Mam wszystko to co mają pozostali kandydaci, a z drugiej strony mam wiele atutów których nie posiada żaden z nich" - przekonuje Liroy w rozmowie z Interią.pl.

Zapytany, co ma do zaoferowania wyborcy jako kandydat na prezydenta, Liroy stwierdził: "Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd".

Wypowiedział się też na temat innych kandydatów. "Co do konkurencji: za Szymonem Hołownią stoją ci sami ludzie, którzy stali wcześniej za Ryszardem Petru i innymi wydmuszkami. Robert Biedroń też nie jest najlepszym kandydatem, miał problemy z zarządzaniem miastem. Jak mówiłem, nie ma kandydatów. Do tego cała ta idiotyczna dyskusja o przekazywaniu poparcia. Nie znoszę tego, to instrumentalne traktowanie obywatela. Moi wyborcy są bardzo inteligentni, bo głosowali na mnie. Sami zdecydują, co dalej, jeśli odpadnę" - powiedział.

Liroy-Marzec zapowiada też, że jego kampania wyborcza będzie "inna od całej reszty i raczej dość krótka". "Udowodnię, że to wszystko, co dzieje się teraz w polityce, jest podszyte fałszem. Nikt nie ma nic ciekawego do zaoferowania ludziom. A można wykorzystać narzędzia, którymi dysponuje prezydent, choć nie ma ich za wiele. Obecnie politycy dużo obiecują, chociaż prezydent niewiele może zrobić. Chcę pokazać, co naprawdę można zdziałać na tym urzędzie - co ja mogę, co potrafię. Ta kampania będzie miała też drugie dno o czym powiadomię w odpowiednim czasie" - zapowiada muzyk.

Przyznaje również, że nie ma wiele pieniędzy na kampanię wyborczą, dlatego nie będzie ona długa. "Mamy własną organizację, kilka osób się zadeklarowało. Powiedzieli, że mogą się dorzucić" - mówi o swoim zapleczu i finansowaniu kampanii.

Pytany czy wierzy w swój sukces w wyborach Liroy - Marzec odpowiedział: "Zależy mi na tym, żeby ludzie podejmowali świadome decyzje. Nawet jeśli nie zagłosują na mnie, to będzie sukces, kiedy pójdą głosować. Startuję, żeby inteligentni ludzie nie mieli kompleksów i zainteresowali się polityką. Inaczej nie da się niczego zmienić". (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
22 6 pis_po_jedno_zlo

Mam lepszego kandydata, Gracjan Roztocki na prezydenta, Zenek Martyniuk na premiera:D Gorsi nie będą od obecnych komuszków...

! Odpowiedz
16 5 sztos1

W sumie byłoby ciekawie gdyby ZENEK M. wystartował w wyborach prezydenckich i je wygrał . Bo to , że w 1-szej rundzie pokonałby wszystkich tych co maja poniżej 10% w sondażach to jestem pewny . ZENEK RATUJ KRAJ .

! Odpowiedz
13 4 sztos1 odpowiada sztos1

Pytanie brzmi . Czy dalej byłby " puszczany " w TVP ?

! Odpowiedz
37 15 talmud

w polin nie jest potrzebny "prezydent" ...tylko ktos do zapalania swiec.....

! Odpowiedz
35 15 33karol33

Liroy stracił kontakt z rzeczywistością

! Odpowiedz
0 9 samsza

Tak, bo wybory są w maju, nie w Marcu

! Odpowiedz
15 19 nostsherlock

Jak zwykle w tym kraju wybory prezydenckie i tak wygra jakiś stary wąsaty Janusz z nadwagą, który sprzeda więcej kiełbasy wyborczej. A inni kandydaci nie-janusze będą krytykowani, bo tak działa propaganda, byle ciemny lud zagłosował na "swoich partyjniaków"

! Odpowiedz
12 19 pazdzioch_indastries

Z Konfederacją więcej by zdziałał , tak niestety przepadnie a szkoda bo na taśmach z Magdalenki i okrągłego stolca go nie ma a to już duży plus.Trudno tez nie przyznać racji że inteligencja nie ma na kogo kłosować bo to prawda.Człowiek myślący widzi że w tym kraju jest coś nie tak, normalnie rzecz biorąc ojciec który chce dobra swojego dziecka, jest w stanie poświecić swe dobro dla tej wyższej idei.W Polsce od 30lat przy władzy są ludzie którzy nie mają nic wspólnego z naszą ojczyzną,nie są wstanie poświęcić się dla dobra ogółu,mężowie stanu z nich żadni.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 12 grab

Ja też wystartuję bo tak mi się podoba!
Fajnie by było gdyby wszyscy Polacy i Polki wystartowały na stanowisko prezydenta...

! Odpowiedz
33 26 jkendy

Zagłosuje nawet na Kononowicza byle tylko nie na Maliniaka z psilamizacji.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil