REKLAMA

LiquiDATA: chemiczne niszczenie nośników danych

2011-04-22 16:00
publikacja
2011-04-22 16:00
Obecnie ok. 70% informacji, w tym informacji wrażliwych, przechowywana jest wyłącznie w formie elektronicznej. Dlatego też możliwość bezpiecznej, a przede wszystkim skutecznej utylizacji niepotrzebnych nośników danych stała się pilną potrzebą zarówno firm prywatnych, instytucji publicznych, jak i wszystkich organizacji gromadzących dane osobowe.

Skuteczne zniszczenie zużytych nośników z wrażliwymi danymi to nie tylko dobra praktyka, zabezpieczająca interesy firmy i jej klientów, ale także obowiązek prawny.

Firma BOSSG Technology Research Corporation wprowadza na rynek technologię LiquiDATA – w pełni skuteczną, chemiczną metodę niszczenia magnetycznych nośników danych, udostępnianą w ramach Mobilnych Centrów Utylizacji Danych.

LiquiDATA to innowacyjna w skali światowej, polska technologia chemicznego, całkowicie niezawodnego, niszczenia magnetycznych nośników danych, takich jak np. dyski twarde itp. Utylizowany nośnik w wyniku odpowiednich reakcji chemicznych zostaje nieodwracalnie rozpuszczony do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia jego pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych. Powstała w wyniku reakcji chemicznej ciecz jest przyjazna środowisku i kierowana jest do oczyszczalniLiquiDATA ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania innych ścieków.

Technologia LiquiDATA jest udostępniana w tzw. Mobilnych Centrach Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanych samochodach-laboratoriach, które klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju. Dzięki temu wrażliwe dane mogą zostać zniszczone bez konieczności przewożenia ich na znaczne odległości i narażania na możliwość dostania się w niepowołane ręce. Jednocześnie klient ma pełny nadzór nad procesem utylizacji dzięki zamontowanym w Mobilnych Centrach Utylizacji Danych kamerom wizyjnym, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym reaktorów chemicznych i elementów wyposażenia MCUD.

Technologia chemicznego niszczenia nośników danych posiada pozytywną opinię ekspertów z Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Wojskowej Akademii Technicznej.Robert Kamiński
Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki