REKLAMA

Lipcowa okazja na obligacje skarbowe

2006-07-18 07:32
publikacja
2006-07-18 07:32
Wyemitowane w lipcu obligacje skarbowe dwuletnie, czteroletnie i dziesięcioletnie mają wyższe oprocentowanie niż na przykład równie bezpieczne lokaty. Dodatkową zaletą jest możliwość wcześniejszego wycofania się z inwestycji bez utraty odsetek.

- Oprocentowanie lipcowej emisji obligacji skarbowych jest zachęcające zarówno dla osób, które zamierzają oszczędzać w krótszym czasie, jak i dla tych, które mają plany związane z odległym horyzontem czasowym, jak życie na emeryturze, czy finansowanie kosztów edukacji dzieci - mówi Anna Suszyńska, zastępca dyrektora Departamentu Należności i Zobowiązań Finansowych Państwa w Ministerstwie Finansów. - Zwracam uwagę na bardzo korzystne oprocentowanie obligacji dziesięcioletnich tak w pierwszym, jak i w kolejnych okresach odsetkowych.

Oprocentowanie obligacji dziesięcioletnich serii EDO0716 wynosi 5,50 proc. w pierwszym roku (jest o 0,25 proc. wyższe niż czerwcowych "dziesięciolatek"). "Dziesięciolatki" są jedynymi obligacjami, które można kupować w ramach Konta IKE-Obligacje. Systematyczne oszczędzanie na przyszłą emeryturę w ramach IKE jest korzystne także ze względu na zwolnienie z podatku od odsetek wypracowanych przez obligacje. Do końca roku można wykorzystać tegoroczny limit wpłat na IKE, który wynosi 3.521 zł.

Dziennik Zachodni
(bs)
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki