Likwidacja jest lepszym rozwiąniem, jeśli Amber Gold ma pieniądze

Jeśli Amber Gold ma pieniądze, to likwidacja spółki jest lepszym rozwiązaniem dla klientów spółki niż jej upadłość - wyjaśnia radca prawny Maciej Kotlicki. Firma Amber Gold poinformowała, że zapadła decyzja o likwidacji spółki, a jej klienci dostaną zwrot zainwestowanych pieniędzy wraz z odsetkami.

Maciej Kotlicki z kancelarii prawnej Chajec, Don-Siemion i Żyto wyjaśnia, że celem likwidacji spółki z założenia jest zakończenie działalności i spłacenie dłużników. W takiej sytuacji osoby, które w Amber Gold założyły lokaty, powinny otrzymać swoje pieniądze, pod warunkiem, że firma jest wypłacalna - podkreśla ekspert.

Maciej Kotlicki zwraca uwagę, że jeśli Amber Gold złoży wniosek o upadłość, wówczas sytuacja klientów firmy może się pogorszyć. Z doświadczenia eksperta wynika, że w postępowaniu upadłościowym szanse odzyskania całej wierzytelności jest niemal zerowe. Według prawnika jest to spowodowane przyzwoleniem na składanie wniosków o upadłość dopiero w sytuacji, kiedy spółka jest bankrutem.

Prawnik dodaje, że jeśli prezes Amber Gold był karany sądownie za przestępstwa gospodarcze, to nie powinien pełnić funkcji członka zarządu, czy rady nadzorczej. W takiej sytuacji prezes Marcin Plichta może ponosić osobistą odpowiedzialność finansową za swoje działania.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil