REKLAMA

Likwidacja gimnazjów zostanie przesunięta?

2016-10-25 03:12
publikacja
2016-10-25 03:12

Rząd nie wycofa się z reformy oświatowej, ale jej wdrożenie zostanie przesunięte o rok - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Posłowie PiS przeciwni szybkiej likwidacji gimnazjów spotkali się z Jarosławem Kaczyńskim i namawiali go, aby zmiany wprowadzić za 2 lata.

Likwidacja gimnazjów zostanie przesunięta? / FORUM

"Skutki tej rozmowy dotarły już do rządu. Wszystko wskazuje na to, że Rada Ministrów przesunie reformę o rok" - ujawnia "DGP", powołując się na słowa jednego z uczestników spotkania z prezesem PiS.

"Niestety, minister oświaty Anna Zalewska nie chce o tym słyszeć" - zauważa dziennik. Szefowa MEN "podkreśla, że w 2018 r. będą wybory samorządowe i lokalna opozycja będzie grała w kampanii zwolnieniami nauczycieli i nieprzemyślanymi zmianami" - czytamy w artykule.

Zdaniem dziennika, decyzję w sprawie odłożenia likwidacji gimnazjów, jeśli już do tego dojdzie, podejmie raczej Rada Ministrów, ale są też możliwe inne rozwiązania. "Z naszych informacji wynika, że rząd rozważa też inną opcję. Niewykluczone, że o przesunięciu reformy zadecyduje poprawka parlamentu".

Powodem wprowadzenia takiej poprawki miałby być fakt, że planowane są też inne duże reformy.

"Do końca roku musimy zmienić przepisy dotyczące obniżenia wieku emerytalnego. Czeka nas też duża reforma służby zdrowia. Obecnie nie ma w budżecie tyle pieniędzy na reformę oświaty, jakich domagają się samorządy" - powiedzieli dziennikowi posłowie PiS, którzy nie chcą pospiechu w reformowaniu szkolnictwa.

"Na przesunięcie o rok reformy oświatowej i otwarcie się na dialog naciskają nie tylko posłowie, lecz także kilku wojewodów" -  przypomina "DGP". (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~do_dozorcy
A co to jest "biedrąka" ?!
~Dozorca
chodzilo o 'bieda rękę'
~leo
Reforma dla reformy, czyli kolejny PiS-owski projekt na wyrzucenie w błoto kolejnych miliardów złotych. Nie ma ŻADNYCH badań swiadczących o tym , że likwidacja gimnazjów cokolwiek da. Te miliardy lepiej przeznaczyć na jakosciową poprawę warunków funkcjonpowania szkół, ale czy te tępaki z PiS-u cos zrozumią.
~Dozorca
Kasa w biedrące czeka na sekretarki ze szkół !!!
~Bankster5zet
Zlikwidować gimnazja to jest wylęgarnia syfu!!!!
~endi
Przez rok rządzenia nic im się nie udało poza lepszym dojeniem polskiego podatnika i rozdawaniem na prawo i lewo pieniędzy w programie 500+ , po co bogatym dawać 500 zł ? żeby dać bogatemu to muszą najpierw zabrać biednemu , bo w Polsce podatki płacą głównie biedni
~wewe
Głównie to w Polsce są ludzie głupi. Czujesz sie jednym z nich ?
~asa
"podkreśla, że w 2018 r. będą wybory samorządowe i lokalna opozycja będzie grała w kampanii zwolnieniami nauczycieli i nieprzemyślanymi zmianami" - czyli jasna deklaracja że dla tego rządu dzieci, rodzice czy nauczyciele są nieważne - liczy się tylko polityka i koryto.
~Morena
2 lata daje większe pole do popisu osobom zagrożonym utratą pracy w związku z planowanym likwidowaniem gimnazjów.
~sfdgsdfgd
Przecież ci nauczyciele mają się za takich mądrych i inteligentynych. I nie znajdą sobie innej pracy?

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki