Lighthouse Consultants dla WHO

Od początku września agencja Lighthouse Consultants rozpoczęła współpracę z Biurem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce w ramach projektu walki z epidemią palenia tytoniu.

Zespół LH-C jest odpowiedzialny za wsparcie organizacji warsztatów dotyczących współpracy organizacji i instytucji realizujących działania z zakresu polityki antynikotynowej z mediami i władzami lokalnymi. Warsztaty są skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządowych i eksperckich, a ich celem jest przekazanie niezbędnych informacji na temat skutecznych metod rozpowszechnienia informacji z zakresu zdrowia publicznego.

To kolejny już projekt realizowany przez agencję Lighthouse Consultants dla WHO. W maju 2009 r. zespół był odpowiedzialny za obsługę dwóch spotkań prasowych – „Legislacja w walce z epidemią palenia tytoniu” oraz konferencji z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu, organizowanej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Państwową Inspekcją Sanitarną.

Biuro WHO w Polsce zostało utworzone w lipcu 1992 r. Jest ono integralną częścią Biura Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy (WHO EURO) z siedzibą w Kopenhadze. Działalność Organizacji w Polsce opiera się na istniejącej sieci ośrodków współpracy (Collaborating Centres, Counterparts i Focal Points), koordynowanych przez Biuro WHO (Country Office) i wspieranych przez nie poprzez świadczenie pomocy technicznej.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne