REKLAMA

Lidl szuka 2,6 tys. pracowników. Płaci min. 3550 zł brutto

2021-02-23 08:07
publikacja
2021-02-23 08:07
fot. Chechotkin / Shutterstock

Lidl będzie szukał w 2021 ponad 2600 pracowników sklepów, centrów dystrybucji oraz centrali. Sieć podaje, że gwarantuje stabilne zatrudnienie - umowę na minimum 12 miesięcy. Ostatnie podwyżki wynagrodzeń podwyższyły minimalną kwotę dla kasjerów do 3550 zł brutto miesięcznie. 

W 2021 roku Lidl będzie zwiększał zatrudnienie. 2600 etatów czeka w obszarze sprzedaży, logistyki magazynowej, centrali, biurach sprzedaży czy ekspansji. Sieć marketów oferuje również staże i programy rozwojowe. 

Przypomnijmy, że Lidl od początku marca 2021 zwiększył widełki płac w zależności od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji. Pracownicy sklepów na początku zatrudnienia mogą liczyć na stawki od 3550 zł do 4350 zł brutto, po roku widełki rosną - od 3650 zł brutto do 4550 zł brutto, a po dwóch latach stażu - od 3900 zł brutto do 4800 zł brutto. Dodatkowo każda osoba o minimum półrocznym stażu otrzyma w tym roku nagrodę roczną w wysokości od 50 do 100 proc. wartości wynagrodzenia. 

Wynagrodzenia w tym roku podniósł również Kaufland i Biedronka. Niemiecka sieć gwarantuje, że od marca 2021 roku górna granica płac ma wzrosnąć do poziomu 4100 zł brutto. Obecnie widełki na stanowisku kasjer-sprzedawca wynoszą 3200-3900 zł brutto, Kaufland nie podał jednak, czy dolna granica wynagrodzeń również wzrośnie. Z kolei Biedronka od stycznia 2021 r. oferuje osobom początkującym, pracującym na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność (czyli brak nieplanowanych nieobecności). W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 r. wyniesie od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (32)

dodaj komentarz
slawekqs
Hehe ile te artykuły kasztuja napiszę jeszcze raz mam kolegę magazynier byl tam na rekrutacji wymagania prawie jak do corpo a najlepsze ,że po 40 nie biorą ale może nauczyciele sie skuszą na prawadziwa robota a napiszecie co się w Szwecji dzieje z covid 19 bo coś cicho... na bankierze tylko brednie o lidlu
meryt
slawekqs "na bankierze tylko brednie o lidlu"

Poniżej nie pisałeś o Lidlu :)

slawekqs "mam kolegę magazynier byl tam na rekrutacji wymagania prawie jak do corpo"
meryt odpowiada meryt
slawekqs "wymagania prawie jak do corpo"

:)

Niemiecka Grupa Schwarz (należą do niej Lidl i Kaufland).

"Grupa Schwarz jest największą spółką handlową w Europie z rocznym obrotem w wysokości 113 mld euro (2019/2020). Niemiecka grupa spółek z siedzibą w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii,
slawekqs "wymagania prawie jak do corpo"

:)

Niemiecka Grupa Schwarz (należą do niej Lidl i Kaufland).

"Grupa Schwarz jest największą spółką handlową w Europie z rocznym obrotem w wysokości 113 mld euro (2019/2020). Niemiecka grupa spółek z siedzibą w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii, jako spółka dominująca, kontroluje działy handlowe Lidl i Kaufland."

"Oprócz sklepów detalicznych, do grupy wchodzą również firma recyklingowa PreZero, a także wiele firm produkcyjnych, takich jak duża piekarnia Bonback, fabryka czekolady Solent, producent napojów MEG i producent lodów Bon Gelati, które są zgrupowane pod SCHWARZ Produktion GmbH & Co. KG."

"korporacja to bardzo duże przedsiębiorstwo, często międzynarodowe, w którym duże znaczenia ma organizacja pracy, procedury, relacja podporządkowania, pozioma struktura i anonimowość"
debordian
Kpiny. Ja za siedzenie od roku w domu na home office dostaję więcej. Kasjer powinien zarabiać przynajmniej 5000. To jest ciężka praca i nie ma tam czasu na kawki, herbatki, spotkania, czy inne bzdury.
volksempfanger
Pozwolisz że o tym zadecyduje rynek zbawco za cudze.
meryt odpowiada volksempfanger
volksempfanger "Pozwolisz że o tym zadecyduje rynek zbawco za cudze"

Za cudze :)

"Na początku lipca 2015 roku dziennik „The Guardian” ujawnił, że niemiecka Grupa Schwarz (należą do niej Lidl i Kaufland) uzyskała preferencyjne kredyty na kwotę ok. 900 mln dolarów na rozwój sieci sklepów
volksempfanger "Pozwolisz że o tym zadecyduje rynek zbawco za cudze"

Za cudze :)

"Na początku lipca 2015 roku dziennik „The Guardian” ujawnił, że niemiecka Grupa Schwarz (należą do niej Lidl i Kaufland) uzyskała preferencyjne kredyty na kwotę ok. 900 mln dolarów na rozwój sieci sklepów w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Pieniądze pożyczyły Bank Światowy i EBOiR, których głównym celem jest wyrównywanie nierówności w bogactwie różnych państw]. Według „Solidarności” i wielu polskich organizacji zrzeszających drobny polski handel była to forma nielegalnej w UE pomocy publiczne"
volksempfanger odpowiada meryt
silvio vel podszywaczu się po silvio:

jak to wpłynie na ambicje polskich rodziców do otrzymywania wsparcia finansowego co najmniej takiego samego jak w Niemczech?
wrecker
Ciężka praca, nawet merytowi nie życzę żeby tam musiał tyrać. Niech już lepiej pisze dalej płatne komentarze na bankierze
meryt
wrecker "Ciężka praca"

Wystarczy sprawdzić jedynych słusznych :)

wrecker "jedynego słusznego męża stanu, który zrezygnowal z założenia rodziny"

Bezdzietni:

Angela Merkel
Emmanuel Macron
Mark Rutte
Jean-Claude Juncker
Olaf Scholz
Peter Altmaier
Paolo Gentiloni
Teresa
wrecker "Ciężka praca"

Wystarczy sprawdzić jedynych słusznych :)

wrecker "jedynego słusznego męża stanu, który zrezygnowal z założenia rodziny"

Bezdzietni:

Angela Merkel
Emmanuel Macron
Mark Rutte
Jean-Claude Juncker
Olaf Scholz
Peter Altmaier
Paolo Gentiloni
Teresa May


wrecker 2021-02-19 11:44
Pytanie o alternatywę. Możesz oddać też glos na PO ale najlepiej na tego światowej sławy polityka z Żoliborza, znawcę 5 języków obcych, absolwenta renomowanych amerykańskich uczelni oraz laureata prestiżowych nagród w dziedzinie zarządzania, jedynego słusznego męża stanu, który zrezygnowal z założenia rodziny mimo, że kobiety za nim szalały, na rzecz walki o dobro ojczyzny

katzpodola odpowiada wrecker 2021-02-19 17:30
Jeżeli taki głab jak ty wypomina komuś że nie założył rodziny to współczuje twojej rodzinie. Domyślam że twój kandydat renomowanych amerykańskich uczelni to ten w zaszczanych gaciach z żoną żydówką?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zajeli-nazwe-przyszlej-partii-Szymona-Holowni-8059854.html
max5000
Praca na kasie za 2500 zł na rękę ale w międzyczasie trzeba codziennie kilkaset kilogramów rozładować na ryneczku lidla z ziemniakami, bananami i kapustą a potem jeszcze podłogę w całym sklepie umyć, 10 lat pracy i na rentę.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki