REKLAMA

Lidl otworzy wszystkie sklepy w niedziele niehandlowe

Alan Bartman2021-10-26 09:02Redaktor
publikacja
2021-10-26 09:02
Lidl otworzy wszystkie sklepy w niedziele niehandlowe
Lidl otworzy wszystkie sklepy w niedziele niehandlowe
fot. Denis Balibouse / / Reuters

Wszystkie sklepy Lidl Polska dołączą do siatki Punktów Obsługi Paczek DHL. Oznacza to, że niemiecki dyskont otworzy w niedziele niehandlowe w sumie 787 placówek.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, zakończył się proces uruchamiania POP-ów we wszystkich 787 sklepach sieci Lidl Polska. Umowa podpisana w sierpniu br. zakładała stopniowe przyłączanie po 100 sklepów tygodniowo. Proces ten zakończył się, a firma kurierska DHL niedługo ma wystartować z kampanią informacyjną dla klientów.

Dla Lidla oznacza to, że teraz każdy jego sklep będzie mógł być otwarty przez 7 dni w tygodniu. Z uwagi na nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedziele, która wejdzie w życie od lutego 2022 r., oraz na zbliżający się okres świąteczny, wydaję się to istotne w kontekście „walki o klienta”.

Poza siecią Lidl firma kurierska DHL uruchomiła swoje POP-y w takich sieciach handlowych takich jak Żabka, ABC, Biedronka, Kaufland, Stokrotka, ale także w salonach prasowych Inmedio i na stacjach benzynowych Shell oraz Moya.

Pracownicy handlu mówią "dość"

Niskie płace, braki kadrowe oraz otworzenie sklepów w niedziele niehandlowe - to główne powody, które wpłynęły na decyzję związkowców z "Solidarności" o organizacji demonstracji w 4 listopada w Warszawie. Jak przyznali w rozmowie z Bankier.pl poszczególni reprezentacji związków zawodowych dużych sklepów, te nie konsultowały skorzystania z "furtki" i pozostawiły pracowników bez możliwości wpłynięcia na grafik. 

Sklepy Carrefour, Kaufland oraz Lidl jako jedyne zapowiedziały przyznanie dodatku swoim pracownikom za pracę w niedziele niehandlowe. Jednak jak udało się ustalić, w sieci Carrefour taki dodatek wynosi 3,70 zł brutto na godzinę, natomiast w Kauflandzie 4 zł brutto na godzinę. 

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (43)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Że co? Że niemiecka firma omija prawo? Jak to? Przecież mitologia wtłaczana do głów wszystkich nacji "nierobów i złodziei" mówi coś odwrotnego....
niederfurzdorf
A w Niemczech w Lidlu te same artykuły tańsze po przeliczeniu kursu niż w Polsce mimo, że pensje duuużo wyższe.
demeryt_69
Cytat m-ca, wizytator: "A kto ci każe robić zakupy w niedzielę?"

Stupid is as stupid does!

zenon1984
Super! ta ustawa jest bezsensowna i nikomu nie słuzy. Mam nadzieje ze wszystkie sklepy beda znowu otwarte w kazda niedziele! Albo niech wprowadza dodatkowy wolny dzien od pracy dla kazdego w tygodniu...
fiat126p
Nie chodzi o to by były otwarte lecz o to by MOGŁY być otwarte bez kombinowania.
Nie przeszedł pomysł min. 2 niedziel w miesiącu wolnych dla pracownika ani sklepów czynnych przez połowę niedziel w roku (każdy właściciel SAM ustalałby które to) - czyli widać, że nie chodzi o dobro pracownika ale o coś innego.
Uszczelnienie
Nie chodzi o to by były otwarte lecz o to by MOGŁY być otwarte bez kombinowania.
Nie przeszedł pomysł min. 2 niedziel w miesiącu wolnych dla pracownika ani sklepów czynnych przez połowę niedziel w roku (każdy właściciel SAM ustalałby które to) - czyli widać, że nie chodzi o dobro pracownika ale o coś innego.
Uszczelnienie to byłoby gdyby na stacjach benzynowych w niedziele było tylko paliwo, ew. dostęp do toalet.
Właśnie - jaki to procent obrotów na stacjach Orlenu stanowi paliwo? Może mniej niż 40%? Czyli sprzedaż paliwa jest tylko pretekstem...
joska
Jestem za pod warunkiem że w niedzielę będą pracować pracownicy na umowę o dzieło i będzie zakaz takiej pracy w swojej firmie to znaczy że pracownik lidla nie może u siebie tylko w innej sieci,to pokazało by jakie są prawdziwe stawki za pracę w handlu.Znaleźli by się ludzie którzy chcieli by sobie dorobić nawet nie Jestem za pod warunkiem że w niedzielę będą pracować pracownicy na umowę o dzieło i będzie zakaz takiej pracy w swojej firmie to znaczy że pracownik lidla nie może u siebie tylko w innej sieci,to pokazało by jakie są prawdziwe stawki za pracę w handlu.Znaleźli by się ludzie którzy chcieli by sobie dorobić nawet nie będąc już pracownikiem handlu, pracujący w innej branży,emeryci studenci,np.pracownicy gastronomi itp.
wizytator
Napiszę znowu bo lubię!
Niemcy, Austria NIEDZIELE WOLNE. Markety czynne od 7, a nawet od 8 do 21.
Polandia większość od 6-22.
Coś jeszcze dodać?
mba_tomy odpowiada y2767651
Zarobki... mniej pracują, więcej zarabiają, obrót sklepu często mniejszy niż w Polsce... :(
gruking
Dlaczego u siebie nie otworzą ? Nigdy do tego niemieckiego smrodu nie wejde.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki