Liderzy nie tracą punktów

Ronaldo był ponownie najjaśniejszą gwiazdą na boisku i poprowadził Real Madryt do ligowego zwycięstwa nad imiennikiem w Mallorce 3:1. Niewielkiego dystansu do liderującego w tabeli Realu (39 pkt) nie straciły: Valencia (2 pkt straty), która w sobotę wygrała z FC Sewillą 1:0 po golu Misty oraz Deportivo La Coruna (6 pkt straty), które wygrało w niedzielę z Espanyolem 2:1. Kryzys nie mija FC Barcelony, która zremisowała ze słabiutką Celtą Vigo 1:1.

Katalończycy nawet przegrywali 0:1 po golu Jesusa Jesuli w 17 min. Honor podopiecznych Patricka Kluivert'a uratował w 70 min Philippe Cocu. Ale to tylko jeden punkt dodany do dorobku Barcy, co oznacza aż 15-punktową stratę do prowadzącej w Primera Division drużyny Beckhama i Zidane'a.

"Królewscy" nigdy chyba nię będą królami defensywy, co udowodnił Fernando Correa, wykorzystując błąd Francisco Pavona i wyprowadzając gospodarzy na niespodziewane prowadzenie w 11 minucie. Raul wyrównał w doliczonym już czasie gry pierwszej połowy. Zwycięstwo Realowi zapewnił Ronaldo. Najpierw strzelił gola w 55 min po indywidualnej akcji a później został przewrócony w polu karnym, co na bramkę zamnienił Luis Figo, skutecznie egzekwując "jedenastkę".

Deportivo Coruna - Espanyol 2:1
Bramki: Albert Luque 45+2, Moreno Torricelli 65 (samobójczy) 1 - Jordi Cruyff 16
Real Betis - Villarreal 1:3
Bramki: Juanito 82 - Sonny Anderson 75, Antonio Guayre 88, 90+2 czerwona
kartka: Daniel Lembo (Real Betis) 77
Murcia - Malaga 1:2
Bramki: David Karanka 22 - Federico Insua 16, Manuel Canabal 90+1
Osasuna - Real Saragossa 0:1
Bramka: David Villa 35 (karny)
czerwone kartki: Moha (Osasuna) 33, Cesar Cruchaga (Osasuna) 90+2