Lider sprzedaży serwerów

Jak podaje opublikowany raport IDC, firma HP miała globalnie największe przychody z tytułu sprzedanych serwerów.  HP wyprzedził konkurencję również, co do liczby sprzedanych maszyn. Raport podaje wyniki dotyczące 2010 roku.

 

Jak podaje IDC, HP był jedynym spośród największych producentów serwerów, który, jak w poprzednich latach, zwiększył swój udział w przychodach na rynku serwerów EPIC/RISC Blade. Firma zanotowała 20,8 punktów procentowych w czwartym kwartale 2010 roku w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku (łącznie 62,3% udziałów w rynku w czwartym kwartale 2010 roku).

HP: 39% rynku

Według ostatnich badań IDC w minionym roku HP zwiększył swój udział w rynku serwerów x86 z 34% w 2009 roku, do 39% w tym samym okresie w 2010 r. Serwery HP ProLiant pozostają niezmiennie od lat  najczęściej wybieranym rozwiązaniem w segmencie serwerów x86, czyli od momentu kiedy IDC śledzi udziały w rynku serwerów x86.

„Klienci wybierają rozwiązania serwerowe HP, a nie innych producentów, ponieważ właśnie one pozwalają im tworzyć bardziej elastyczną infrastrukturę. HP pozostaje liderem rynku dostarczając innowacyjne rozwiązania serwerowe pozwalające klientom zwiększyć wydajność, obniżyć koszty związane z zużyciem energii oraz zmniejszyć koszty operacyjne”powiedział  Mark Potter, senior vice president and general manager, Industry Standard Servers and Software, HP.

W swoim raporcie IDC wskazał również na:

  • Wiodącą pozycję HP na rynku serwerów x86 z 38,5 procentowym udziałem w rynku w czwartym kwartale 2010 roku.
  • Dochód HP z serwerów x86, który w 2010 wzrósł około 34 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, przewyższając wzrost rynku, który wyniósł 29 procent.

„Rok 2010 był również bardzo dobrym rokiem dla HP w Polsce. Na rosnącym rynku serwerów x86, HP powiększyło swoją przewagę nad konkurencją. Udział w polskim rynku zwiększył się z 35% do 42%, co stanowi dwukrotną przewagę nad kolejnym dostawcą. Wyniki udało się osiągnąć dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny produktów HP. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt zastosowania technologii serwerowej HP do budowy super-centrów komputerowych. Z 500 największych centrów na świecie 6 znajduje się w Polsce. Technologia HP została wybrana przez 5 tak wymagających Klientów. W roku 2010 odnotowaliśmy też bardzo duży wzrost popytu na serwery unixowe. Szczególnie dobrym przyjęciem cieszył się flagowy produkt Superdome 2. Dzięki niemu osiągnęliśmy w czwartym kwartale 34% rynku w porównaniu do 22% we wcześniejszym” – powiedział Bartosz Stebnicki, Dyrektor Działu Enterprise Servers, Storage and Networking (ESSN) w HP Polska.Cezary Tchorek-Helm/HP

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne