REKLAMA

Lider PSL: Chcemy włączyć branżę pralniczą do tarczy antykryzysowej

2020-12-02 14:07
publikacja
2020-12-02 14:07
BSH

Oczekujemy przyjęcia zgłoszonej przez PSL poprawki, która została przegłosowana w Senacie, dotyczącej włączenia branży pralniczej do Tarczy Antykryzysowej; oczekujemy też zatrzymania poboru składek ZUS i wypłacenia postojowego przedsiębiorcom - podkreślił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz mówił w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że politycy PSL codziennie spotykają się z właścicielami różnych branż. "Dzisiaj rano odbyliśmy z panem posłem Dariuszem Klimczakiem spotkanie z przedstawicielami branży pralniczej, z właścicielami pralni chemicznych z całej Polski" - poinformował szef Stronnictwa.

Jak zaznaczył, pralnie chemiczne mogą być otwarte "tylko, że ci, którzy zlecają pranie nie mogą tego realizować, bo ich firmy są zamknięte", czyli na przykład hotele i restauracje. "Coraz mniej osób korzysta w indywidualny sposób z pralni, bo nie mamy wydarzeń świątecznych, nie mamy spotkań, w dużej części pracujemy zdalnie, więc też z garniturów, tych ubrań, które wymagają prania chemicznego, po prostu nie korzystamy" - powiedział szef PSL.

Według niego, są trzy obszary, które należy "rozluźnić", a pierwszy z nich to właśnie pralnie chemiczne. "Które realizują usługi dla hoteli, restauracji, dla różnego rodzaju działalności związanej z prowadzeniem wydarzeń takich, jak wesela, jak inne uroczystości, gdzie po prostu używa się bardzo dużo pościeli, obrusów, rzeczy, które są każdego dnia prane" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL oświadczył, iż oczekuje przyjęcia poprawki zgłoszonej przez jego ugrupowanie, która "została przegłosowana w Senacie". "Dotyczy ona włączenia branży pralniczej do Tarczy Antykryzysowej" - wyjaśnił Kosiniak-Kamysz.

Oczekujemy też - dodał - że w pierwszej kolejności zostanie zatrzymany pobór składek ZUS i wypłacone postojowe. "A tak naprawdę zasada powinna być jedna: kto, traci na koronawirusie, kto ma spadek dochodów, kto doświadcza różnego rodzaju restrykcji, ale też efektów tych restrykcji, nawet jeżeli sam nie jest zamknięty, czyli wszystkie firmy, które tracą przez koronawirusa, mają otrzymać wsparcie, niezależnie w jakiej klasyfikacji PKB się znajdują" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Wiceprezes PSL Dariusz Klimczak zwracał uwagę, że podobnym przykładem branży, która jest poszkodowana przez "błędy decyzji rządzących" jest branża sprzątająca. "Tutaj występuje ten sam błąd polityki rządu PiS, jak w przypadku branży pralniczej" - podkreślił poseł. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jes
Władek, a jak tam idą rozmowy z pisem? Już was przyjęli aby postraszyć Ziobro?
pstrzezek
Władek nie obraź się, ale co wy możecie chcieć w obecnej sytuacji
bankster-kreator
branża porno też ucierpiała...
pstrzezek
tu akurat jest zupelnie odwrotnie
łącza internetowe nie wytzymują obciążenia :)
bankster-kreator odpowiada pstrzezek
chodziło mi o branże offline. W czerwonym domu...
endes
Po co ten lewak udający przedstawiciela wymyśla takie bzdety?... jutro powie coś o producentach obuwia aby w mediach zaistnieć.
jarunia
PSL -> znany podmiot pralniczy zielonego pięniądza

Powiązane: Tarcza branżowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki