REKLAMA

Lider PO do polityków opozycji: na pewno utworzymy jeden rząd

2023-09-20 14:27
publikacja
2023-09-20 14:27

Od kiedy wróciłem do polskiej polityki robiłem wszystko, by była jedna lista opozycji; ale idziemy osobno, więc wzywam dzisiaj wszystkich: szanujmy się, na pewno utworzymy wspólnie jeden rząd po wyborach, to jest dla mnie bezdyskusyjne - powiedział w środę lider PO Donald Tusk.

Lider PO do polityków opozycji: na pewno utworzymy jeden rząd
Lider PO do polityków opozycji: na pewno utworzymy jeden rząd
fot. Konwencja Programowa Koalicji Obywatelskiej Tarnów, 09.09.2023, Konwencja Programowa Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk, credit: ARTUR GAWLE / Forum / / FORUM

Na 1 października lider PO zapowiedział "Marsz miliona serc" w Warszawie.

We wtorek w Jeleniej Górze (Dolnośląskie) współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty apelował, by tego dnia opozycja pokazała gotowość do współpracy. "Wydaje mi się, że trzeba wszystko zrobić, aby stanąć 1 października i przed wieloma tysiącami ludzi pokazać, że jesteśmy gotowi do wzięcia odpowiedzialności za nasz kraj" – mówił.

Liderzy Trzeciej Drogi ogłosili w tym tygodniu, że nie będzie ich tego dnia w Warszawie, bo planują objazd po kraju i serię spotkań z wyborcami. Zadeklarowali jednocześnie, że w marszu wezmą udział politycy Trzeciej Drogi, m.in. wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko.

Lider PO Donald Tusk, pytany w środę w Kępnie (woj. wielkopolskie) o apel Czarzastego ws. marszu, podkreślił, że zaprasza na marsz do Warszawy wszystkich bez wyjątku. Przypomniał jednocześnie, że od kiedy wrócił do polskiej polityki był rzecznikiem jednej listy opozycji. "Prosiłem, namawiałem, tłumaczyłem młodszym kolegom z innych partii demokratycznych, że jak nie będzie jednej listy, to prędzej, czy później będzie konkurencja. Ludzie w obrębie naszych demokratycznych partii zaczną się spierać, no bo taka jest logika wyborów" - mówił.

"Robiłem wszystko, żeby była jedna lista. Idziemy osobno, więc wzywam dzisiaj wszystkich: szanujmy się. Na pewno utworzymy wspólnie jeden rząd po wyborach. I to jest w ogóle dla mnie bezdyskusyjne" - powiedział Tusk.

"Cieszę się z jednoznacznej deklaracji Lewicy, że jest zainteresowana jednym rządem z Koalicja Obywatelską, chociaż, jak słucham tam niektórych, to czasami te oświadczyny brzmią dziwnie, powiem szczerze, ale ok, trzeba być cierpliwym" - powiedział. "Liczę na to, że panowie (szef PSL Władysław) Kosiniak-Kamysz i (lider Polski 2050 Szymon) Hołownia też jednoznacznie zadeklarują, że będą tworzyli wspólnie z nami przyszły rząd po wyborach. Naprawdę wierzę w to, że wygramy wybory" - zaznaczył.

W rozmowie z PAP lider Polski 2050 Szymon Hołownia podkreślił, że Trzecia Droga nie odcina się od Koalicji Obywatelskiej. "My proponujemy jej współpracę. Napisaliśmy w naszym dokumencie koalicyjnym, że chcemy razem z nią tworzyć rząd, deklarujemy, że to będzie nasz przyszły partner w rządzie. Nie można chyba powiedzieć więcej" - powiedział Szymon Hołownia. (PAP)

dk/ sdd/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (20)

dodaj komentarz
aszkenazyjski
Tusk , jest konferencja prasowa ,wychodzi dziennikarz ( nie ważne lubiany czy nie)
zadaje Ci pytania a Ty chamie chcesz wzywać Policję.

Jakim prawem zająłeś pas drogowy ( chodnik to cześć ww) , jakby inwalida chciał
na wózku przejechać to co , nie może bo cesarz od malowania kominów
z vice Urbanem Rodzynkiem, tumanem
Tusk , jest konferencja prasowa ,wychodzi dziennikarz ( nie ważne lubiany czy nie)
zadaje Ci pytania a Ty chamie chcesz wzywać Policję.

Jakim prawem zająłeś pas drogowy ( chodnik to cześć ww) , jakby inwalida chciał
na wózku przejechać to co , nie może bo cesarz od malowania kominów
z vice Urbanem Rodzynkiem, tumanem twierdzącym ,ze PW było w 1988,
Budka i innnymi alkolitami sobie na chodniku urządza standup.

Pozdrowienia dla Józefa Baka, Donald czy to twój syn, jeśli tak,dlaczego ma inne
nazwisko i czy alimenty płaciłeś.
itso_not_to_be
kolejni do dojenia narodu w kolejce hehe
koperytko
Tusk najpierw wytłumacz jakie PO przedstawia wartosci . Obecnie jesteście zbieranina ludzi którzy nienawidzą pis. To ma być spoiwem dla partii ?? Szokujace jest dla mnie przedstawienie przed TVP gdzie ordynarnie Tusk obrażał dziennikarza. ... i co najważniejsze w otoczeniu były elity PO - kołodziejczak, Budka, Pichowicz, Wcisło Tusk najpierw wytłumacz jakie PO przedstawia wartosci . Obecnie jesteście zbieranina ludzi którzy nienawidzą pis. To ma być spoiwem dla partii ?? Szokujace jest dla mnie przedstawienie przed TVP gdzie ordynarnie Tusk obrażał dziennikarza. ... i co najważniejsze w otoczeniu były elity PO - kołodziejczak, Budka, Pichowicz, Wcisło - to jest ta "elita' PO ?
qart
Już był premierem.
VATmiał obnizyć do15% (w ramach 3x15%), a podwyższył do 23%.
Zrobił prawie 500 mld nowego długu.
Dopuścił do największych wyłudzeń VAT w Europie.
Nigdy więcej Tuska!
lutobor
Nie wydaję mi się, żeby jakaś osoba zdrowa na umyśle chciała tworzyć rząd z Biedroniem, Czarzastym, Zandbergiem i Hołownia-Kamyszem.
niederfurzdorf
Na pewno nie podniosę wieku emerytalnego . Centralną zasadą mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków ….
inwestor.pl
Bzdura. Pokłócą się o posady przy pierwszej lepszej okazji. Będzie walka na noże.
pakamera
Tusk dzieli skórę na niedźwiedziu
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
1a2b
nie ma dla polityka nic gorszego niż śmieszność, niech ogłasza, wszyscy się pośmiejemy

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki