Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała w niedzielę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby.

(fot. Xiong Qi / ZUMA Press)

Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.

Odnotowano 2009 nowych przypadków zakażenia, z czego 1843 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 68 500, z czego 56 249 odnotowano w Hubei.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. (PAP)

zm/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 atx

pytanko:
co zrobic aby ludzie przestali kupowac artykuły z chin?
ja już nic nie kupuje przez internet na ali a wy?

trwa cicha wojna z chinami
juz dezynfekują chinską walute

! Odpowiedz
1 9 remo87

Ludziom nie przetłumaczysz bo to d... Większość myśli, że jak kupi tani szajs z Chin to zaoszczędzi, tylko nikt nie rozumie, że właśnie przez to kraje białych ludzi ubożeją i same degradują się do roli uzależnionych od Chin pachołków.

! Odpowiedz
0 2 pazdzioch_indastries odpowiada remo87

gdyby możni europy i ich pachołki u władzy nie doiły tak społeczeństwa to praca była by tańsza, tańszy był by też produkt i z chin nie trzeba by kupować.
Pytanie tylko jaki jest cel tego wirusa? umierają tylko skośni, ubożeje kraj, czy celem jest przekroczenie "granicy" i wywołanie upragnionej wojny?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil