Liczba majętnych Polaków mocno rośnie

Pieniądze podobno nie dają szczęścia, ale na pewno umożliwiają korzystanie z narzędzi, które przynoszą radość. Dziś w "Pulsie Biznesu do słuchania" porozmawiam o naprawdę dużych pieniądzach.

Na początku – spróbujemy je policzyć. O metodach wyceny największych majątków w Polsce i na świecie opowie Kazimierz Krupa, były redaktor naczelny magazynu "Forbes", do którego uderzali zarówno ci, którzy chcieli się na liście najbogatszych znaleźć, jak i uciekinierzy z niej.Kiedy uzbieramy już odpowiedni majątek – kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych – pojawią się pierwsze problemy związane z zarządzaniem nim lub przygotowaniem zmiany pokoleniowej. O tego typu dylematach najbogatszych Polaków opowie Rafał Lorek z firmy Lorek Pawlak Family Office.

Jeżeli jednak nie interesuje nas doradztwo w zarządzaniu majątkiem, to możemy sami nim dysponować, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest od setek lat lokata w nieruchomości. O najdroższych apartamentach w Polsce opowie Anna Gołasa z redakcji "Pulsu Biznesu".

Kiedy jednak chcemy pozostawić po sobie coś więcej niż tylko wdzięczność obdarowanych spadkobierców, możemy myśleć o założeniu fundacji rodzinnej. Słynna historia Andrzeja Czerneckiego, który spieniężył swój majątek by pomóc w nauce biednej młodzieży zainspirowała wielu. O Fundacji Edukacyjnej EFS opowie Igor Czernecki, syn fundatora.

Na koniec spojrzymy na bogactwo narodu. Czy istnieją wskaźniki umożliwiające zbadać nie tylko dochód, ale również zamożność lub szczęście? O tym porozmawiam z ekonomistą Ignacym Morawskim z portalu SpotData.

To jest "Puls Biznesu do słuchania", przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

Marcin Dobrowolski

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 zyleta

Podobno nie ma pieniędzy dla człowieka wystarczających. Tacy jesteśmy. Pytanie do wszystkich: po co (w jakim celu) chciałbyś się wzbogacić? I czy to ma sens? Szczęście dają przedmioty, o których marzymy. Szczęście z zakupu czegoś jest w momencie planowania zakupu i zakupu, potem bardzo często ta rzecz idzie na bok. Stąd zakupoholizm. Czy podróże dają szczęście? Śmiem twierdzić, że szczęście daje wstawianie zdjęć na facebooka, czyli szczęście daje nam zazdrość innych. Tak ma chyba 95% ludzi na świecie. Dlatego zamiast myśleć racjonalnie i pokoleniowo zadłużają się na potęgę...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 27 kimdzongtusk

najwiecej majętnych przybywa wśród tych przyssanych do budżetowego koryta : politycy, spółki SP, nagrody, lipne i nikomu iepotrzebne etaty...

! Odpowiedz
7 19 rttyuiop

wystarczyło umiejętnie ogłupić "suwerena", tak by temu jeszcze przyklaskiwał i myślał że to wszystko dla dobra narodu.

! Odpowiedz
8 12 sonmi451

"Liczba majętnych Polaków mocno rośnie"

To efekt "Tłustej Maciory+"

! Odpowiedz
1 25 silvio_gesell

Pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy chce się o tym przekonać osobiście.

! Odpowiedz
3 15 rttyuiop

za to bardzo ułatwiają jego osiągnięcie, bez nich i z pustym żołądkiem szczęścia raczej nie uświadczysz...

! Odpowiedz
0 1 silvio_gesell odpowiada rttyuiop

Nie, pieniądze nie mają ze szczęściem nic wspólnego.

! Odpowiedz
8 24 pomocnypomocnik

Zmiana pokoleniowa xD Ojciec to odchowuje i potem szczawiu radź sobie, a nie jakieś przejmowanie "fortuny" i potem rośnie taka oferma, która sama nawet na przyczepę kempingową by nie urobiła, a co dopiero na własną nieruchomość. Pamiętam jak kiedyś do mojego ojca zadzwonili z tego typu firmy od "fortun" i ostro nawijała mu temat ubezpieczenia na życie, że aż dał na głośnomówiący, bo aż tak go to bawiło. Skwitował przemowę szanownej Pani mniej więcej w ten sposób "ale co mi tu Pani opowiada za głupoty opowiada...a co mnie obchodzi co będzie po mojej śmierci, jak żywy chce jeść i mieć gdzie spać to niech zap***, a nie liczy na to, że mu ktoś zejdzie i zostawi po sobie majątek".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 open_mind

Jak już mowa o... to: Trudno nie zgodzić się z tezą że: Spoglądanie na kontynenty przez urządzenie o dużej rozdzielczości nie jest polecane bo dochodzi się do wniosku że to wszystko jest pozbawione sensu i kończy się śmiercią.

! Odpowiedz
3 2 open_mind

Czyli że wiara w życie poza grobowe ma sens ? !!

! Odpowiedz