REKLAMA

Liczba kont emerytalnych wzrośnie do 1,5 miliona na koniec roku

2012-05-10 13:40
publikacja
2012-05-10 13:40

Portal Emerytariusz.pl, promujący dobrowolne plany emerytalne prognozuje, że do końca roku liczba osób korzystających z IKE i IKZE w Polsce ulegnie podwojeniu i tym samym przekroczy 1,5 miliona, a około 10% sprzedaży tych dwóch produktów odbywać się będzie przez Internet. Serwis Emerytariusz.pl planuje przejąć 20% rynku sprzedaży IKE i IKZE on-line do końca 2013 roku.


Zdaniem właściciela serwisu Emerytariusz.pl, Macieja Rogali, kanał internetowej sprzedaży IKE i IKZE będzie miał coraz większe znaczenie:

-
Szacujemy, że w 2012 roku około 10% sprzedaży produktów finansowych w ramach IKE i IKZE będzie odbywało się za pośrednictwem Internetu. Ze względu na niskie koszty takiego rozwiązania już w 2013 roku możemy mieć do czynienia ze wzrostem nawet do 20% - komentuje Maciej Rogala. Zgodnie z przyjętym planem zamierzamy przejąć do końca 2013 roku około 20% rynku internetowej sprzedaży w ramach III filaru w Polsce – podkreśla Rogala.

Serwis Emerytariusz.pl powstał, aby promować pożyteczność dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Jednym z jego priorytetów jest promocja produktów związanych z III filarem. Głównym założeniem twórcy portalu jest zaproponowanie Polakom możliwości podjęcia świadomej decyzji wyboru najlepszej opcji, bez wpływu sprzedawców produktów finansowych. Emerytariusz.pl umożliwia analizę ofert i łatwe porównanie ich pod względem najważniejszych kryteriów, a także zawieranie umów on-line.

- Portal został przygotowany, aby promować dodatkowe oszczędzanie na emeryturę choćby z tego względu, że obecny rząd nie zrobił w tym kierunku nic – propagowane za pieniądze podatników były za to zmiany, których nie akceptujemy. Pasywność rządu jest wytłumaczalna, ponieważ nie ma w tym działaniu żadnego interesu, szczególnie po wprowadzeniu możliwości odpisywania od podstawy opodatkowania wpłat na III filar w przypadku IKZE. Z tego względu muszą się tym zajmować instytucje finansowe i entuzjaści – komentuje Maciej Rogala./ Emerytariusz.pl
Źródło:Informacja prasowa
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki