REKLAMA

WIELKA BRYTANIALiczba bezdomnych uchodźców z Ukrainy wzrosła o prawie 30 proc. w ciągu miesiąca

2022-12-06 12:47
publikacja
2022-12-06 12:47

Liczba bezdomnych ukraińskich uchodźców w Anglii zwiększyła się o prawie 30 proc. w ciągu ostatniego miesiąca, bo w związku z rosnącymi kosztami życia część goszczących ich osób rezygnuje z tego - podał we wtorek dziennik "The Times".

Liczba bezdomnych uchodźców z Ukrainy wzrosła o prawie 30 proc. w ciągu miesiąca
Liczba bezdomnych uchodźców z Ukrainy wzrosła o prawie 30 proc. w ciągu miesiąca
fot. Steve Parsons / / PA Images

Ponad dwie trzecie ze 150 tys. ukraińskich uchodźców, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, otrzymało wizy poprzez program "Domy dla Ukrainy". W ramach niego osoby prywatne, ale też władze lokalne, kościoły czy organizacje charytatywne mogą oferować zakwaterowanie uchodźców na co najmniej sześć miesięcy, za co dostają z budżetu wsparcie w wysokości 350 funtów miesięcznie.

Ale w związku z tym, że w wielu przypadkach ten sześciomiesięczny okres już minął lub zbliża się do końca, liczba ukraińskich rodzin szukających awaryjnego zakwaterowania gwałtownie rośnie. Według rządowych danych, dotyczących tylko Anglii, ponad 2000 ukraińskich rodzin z dziećmi i 900 osób samotnych było na koniec listopada bezdomne, co oznacza wzrost o 800 w ciągu miesiąca.

"The Times" podał, że Michael Gove, minister ds. wyrównywania szans i mieszkalnictwa, rozmawia z ministerstwem finansów o zwiększeniu płatności dla rodzin goszczących uchodźców, aby zapobiec kryzysowi. W ramach rozpatrywanych planów ma zostać podwojona kwota wsparcia, by odzwierciedlała rosnące koszty życia, a także zróżnicowanie ich w ten sposób, by więcej pieniędzy dawać tym, którzy przyjmują rodziny, niż tym przyjmującym pojedyncze osoby.

Gazeta zaznacza, że 2985 ukraińskich gospodarstw domowych - rodzin lub pojedynczych osób - którzy są zarejestrowani jako bezdomni, jest prawdopodobnie niedoszacowaniem, bo część władz lokalnych nie przedstawiła jeszcze statystyk. W październiku ta liczba wynosiła 2175, a w sierpniu 1565.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (26)

dodaj komentarz
vacarius
Myśleli ze będą mieli lepiej niż w Polsce haha.
Raffmo
Widzę, że mnóstwo wpisów z roSSyjską propagandą się pojawia na forach bankiera. Oczywiście próbują wyolbrzymiać różne sytuacje i przekładać je na grunt polski.

Prawda jest jednak inna. Ukraińcy nie są obciążeniem w Polsce. Biorąc pod uwagę, że ich mężczyźni walczą tam i dają odpór największemu naszemu wrogowi od co najmniej
Widzę, że mnóstwo wpisów z roSSyjską propagandą się pojawia na forach bankiera. Oczywiście próbują wyolbrzymiać różne sytuacje i przekładać je na grunt polski.

Prawda jest jednak inna. Ukraińcy nie są obciążeniem w Polsce. Biorąc pod uwagę, że ich mężczyźni walczą tam i dają odpór największemu naszemu wrogowi od co najmniej 400 lat, to każda pomoc Ukraińcom zwraca się tysiąckrotnie.

https://www.youtube.com/watch?v=yJfW1lhLlCA

https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/12/02/ukrainscy-uchodzcy-swietnie-odnalezli-sie-na-polskim-rynku-pracy/
borat123
Czytając komentarze pod artykułami można wyciągnąć wniosek że bankiera sponsoruje Ruska kasa bo takiej ruskiej trollowni jak tu nie ma na żadnym inny znanym mi portalu.Moderator ma chba siedzibę pod Petersburgiem.
zene
I bardzo dobrze
Ukraina jest na Ukrainie
W Polin wczasy turystów UKR sie tez skoncza,
lewe Karty Polaka beda podstawa do puszki
janoz_lobolotorant
niedługo w Polsce biedaki bez zdolności kredytowej wynajmujące tapczan z pokojem zostaną bez dachu nad głową, koszt wynajmu tapczanu z pokojem zaczyna gwałtownie rosnąć, a Szanownych Państwa Ukraińców więcej przybywa do Polski niż wyjeżdża - ci Ludzie muszą gdzieś mieszkać, a skoro zdolność kredytowa i podaż kredytów hipotecznych niedługo w Polsce biedaki bez zdolności kredytowej wynajmujące tapczan z pokojem zostaną bez dachu nad głową, koszt wynajmu tapczanu z pokojem zaczyna gwałtownie rosnąć, a Szanownych Państwa Ukraińców więcej przybywa do Polski niż wyjeżdża - ci Ludzie muszą gdzieś mieszkać, a skoro zdolność kredytowa i podaż kredytów hipotecznych w dół, to nie ma zmiłuj - zadziała podstawowe prawo ekonomii relacji popytu i podaży - już teraz kawalerka na Mokotowie 3500 zł / msc plus media, standardowy apartament pokojowy z tapczanem na tejże dzielnicy 2500 zł / msc plus media, a szykuje się waloryzacja w górę
trolley
Niedługo to wpadnie do ciebie komornik i odbierze komputer i przestaniesz bredzić na forach :)
darius19
trolle "zene","baibina","prawda" ..... juz szczują. Co ruskim ten ukrainski narod zawinil? Postawil sie carowi? Rosja to kraj bandycki. Przykro ze tak bogat kraj jak UK nie moze dac dachu uchodzcoma ktorych domy ruskie zniszczyli
trolley
No to sio na brytyjskie fora, co tu jeszcze robisz?
baibina
Przypominam wszystkim, że spośród 3 mln doroslych ukrainców w Polsce, którzy korzystają z doplat do zakwaterowania, 500+, szkolnictwa, darmowego transportu publicznego i darmowej sluzby zdrowia w Polsce, Ubezpieczonych z tytułu podjęcia zatrudnienia jest tylko troche ponad pół miliona z ogolnej liczby 750 tys ubezczpieonych w naszym Przypominam wszystkim, że spośród 3 mln doroslych ukrainców w Polsce, którzy korzystają z doplat do zakwaterowania, 500+, szkolnictwa, darmowego transportu publicznego i darmowej sluzby zdrowia w Polsce, Ubezpieczonych z tytułu podjęcia zatrudnienia jest tylko troche ponad pół miliona z ogolnej liczby 750 tys ubezczpieonych w naszym kraju (pozostale 250 tys jest prawdopodobnie doubezpiczeonych przez legalnie pracujacą osobe osobę w naszytm kraju") Czym więc zajmuje sie pozostałe 2.5 mln osób z ukrainy w naszym kraju skoro legalnie pracuje i placi podatki tylko 0.5 miliona, czyli o 100 tys wiecej niż pobiera samo swiadczenie 500+

Szczegółowy raport mozna znaleźc ponizej

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ukraincy-dominuja-na-polskim-rynku-pracy-wsrod-cudzoziemcow-Liczba-ubezpieczonych-obcokrajowcow-w-ZUS-ie-stale-rosnie-8433790.html
Raffmo
Manipulujesz i kłamiesz.

Ciekawe skąd wziąłeś liczbę 3 mln biorących dopłaty. W wyniku wojny do Polski napłynęło 1,7 mln Ukraińców z czego pracę znalazło już co najmniej 30% z nich.
Oczywiście w swoich rewelacjach pomijasz fakt, że część z tych 1,7 mln to dzieci i starcy nie będący w wieku produkcyjnym. Pomijasz też fakt,
Manipulujesz i kłamiesz.

Ciekawe skąd wziąłeś liczbę 3 mln biorących dopłaty. W wyniku wojny do Polski napłynęło 1,7 mln Ukraińców z czego pracę znalazło już co najmniej 30% z nich.
Oczywiście w swoich rewelacjach pomijasz fakt, że część z tych 1,7 mln to dzieci i starcy nie będący w wieku produkcyjnym. Pomijasz też fakt, że część mężczyzn pracujących przed 24 lutym wróciło do kraju bronić go przed bandyckim napadem faszystowskiej roSS.ji.

Wpływ uchodźców z Ukrainy jest neutralny dla Polski jeśli patrzymy przez pryzmat $$$. Biorąc od uwagę inne elementy w długim okresie będą pozytywy. Demografia - duża część z nich zostanie w Polsce poprawiając bilans demograficzny. Po drugie, wzrosną wpływy z podatków. Po trzecie, zyskaliśmy wielki kapitał społeczny na Ukrainie i sympatię. Jak to dobrze rozegramy, to postanie silny sojusz i oba państwa zyskają.

Tutaj fajna analiza strat i korzyści:

https://www.youtube.com/watch?v=yJfW1lhLlCA

Powiązane: Uchodźcy z Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki