REKLAMA

Libia: znaleziono zwłoki 74 uchodźców

2017-02-21 13:56
publikacja
2017-02-21 13:56
fot. REUTERS/Dimitris Michalakis / FORUM

Ponad 70 uchodźców utonęło dziś na Morzu Śródziemnym. Ich ciała znaleziono na brzegu w pobliżu libijskiego miasta Az-Zawija.

Libijski Czerwony Półksiężyc zamieścił na swoich Twitterze zdjęcie dziesiątek wyrzuconych na brzeg ciał uchodźców i szacuje, że jest ich co najmniej 74.

Łódź, płynąca w stronę Europy, musiała zatonąć z powodu przeładowania. Tratwy ratunkowe notorycznie są przeciążane, zdarza się, że płynie na nich nawet 150 osób. Rzecznik Czerwonego Półksiężyca stwierdził, że okoliczności w jakich doszło do tragedii nie są jasne, a ofiary zostaną pochowane na cmentarzu w Trypolisie, przeznaczonym do pochówku osób niezidentyfikowanych.

W ostatnim czasie liczba imigrantów, którzy giną w drodze z Libii do Włoch, jest rekordowa. Tylko w tym roku zginęło już 330 osób, choć nie można stwierdzić na pewno, czy liczba ta nie jest większa – nie wszystkie ofiary są rejestrowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a czasem po prostu nie są znajdowane.

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~wlewak
Mało, mało, więcej by się zdało
~ORP
Uchodźcą jest osoba (uciekająca przed wojną), która zatrzyma się w pierwszym bezpiecznym kraju, do którego uda jej się dostać. Jeśli ktoś wyrusza z bezpiecznego kraju tylko po to żeby więcej zarabiać to nie jest żadnym uchodźcą tylko imigrantem ekonomicznym. Gangi przemytników zajmujące się nielegalnym przewożeniem Uchodźcą jest osoba (uciekająca przed wojną), która zatrzyma się w pierwszym bezpiecznym kraju, do którego uda jej się dostać. Jeśli ktoś wyrusza z bezpiecznego kraju tylko po to żeby więcej zarabiać to nie jest żadnym uchodźcą tylko imigrantem ekonomicznym. Gangi przemytników zajmujące się nielegalnym przewożeniem imigrantów do innych krajów powinny być rozbite, ale widać nie wszystkim na tym zależy.
~Le
Widać wyraźnie jakim błędem było usuwanie Kadafiego ,a kto za to odpowiada?

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki