REKLAMA

Prezydent zawetuje ustawę. Tak zapewnia kancelaria

2021-09-06 19:23
publikacja
2021-09-06 19:23
Prezydent zawetuje ustawę. Tak zapewnia kancelaria
Prezydent zawetuje ustawę. Tak zapewnia kancelaria
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Prezydent mówił o tym wprost, że w tym kształcie jest gotów zawetować ustawę o radiofonii i telewizji – powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Senat za odrzuceniem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. W całości

Na wspólnym posiedzeniu komisji Kultury i Środków Przekazu, komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz komisji Ustawodawczej senatorowie przegłosowali odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w całości.


W Radiu Zet Szrot był m.in. pytany o stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. "Prezydent publicznie mówił o obiekcjach. Mówił o kwestiach dotyczących wolności gospodarczej, wolności słowa, o kwestiach dotyczących relacji z naszymi partnerami zagranicznymi" – przypomniał Szrot.

"Prezydent mówił o tym wprost – a ja w jego imieniu komunikowałem to stronie rządowej, politycznej, inicjatorom tego projektu – że w tym kształcie jest gotów zawetować tę ustawę" – przypomniał.

Szrot wskazał również, że jest rozważanych kilka wariantów. "Jeśli znajdzie się w Sejmie większość do odrzucenia wniosku o odrzucenie, które wyjdzie z Senatu, to poprawek w tej sytuacji nie będzie, kształt ustawy jest taki, jaki przyjął Sejm po poprawkach. Prezydent zapowiedział zawetowanie uchwalonej ustawy w tym kształcie, który został przyjęty" - zapowiedział.

Szef Gabinetu Prezydenta RP wyjaśnił również, że prezydent brał pod uwagę wszystkie okoliczności związane z tą ustawą. "Prezydent, jeśli chodzi o tę ustawę, przekazał bardzo konkretną opinię" – dodał.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji z dwiema poprawkami zgłoszonymi przez PiS oraz jedną poprawką Konfederacji 11 sierpnia. Ustawa trafiła teraz do Senatu.

W poniedziałek na wspólnym posiedzeniu senackich komisji Kultury i Środków Przekazu, komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz komisji Ustawodawczej senatorowie przegłosowali odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w całości.

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji w ocenie wielu obserwatorów, dziennikarzy i opozycji jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery.(PAP)

autorka: Anna Kruszyńska

akr/ aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
vonmisses
Czyli cały cyrk się kuglarzom udał... Przez miesiąc wałkowano jakieś pierdy, choć nawet to prawo w żaden sposób, by TVN-u nie zamknęło (wystarczy właściwie spółkę Discovery założyć w Luksemburgu)... Ale przez miesiąc trąbiło się o tym, zamiast o podwyżkach 40-60 % dla ziomali od władzy, po opozycję... Jak Czyli cały cyrk się kuglarzom udał... Przez miesiąc wałkowano jakieś pierdy, choć nawet to prawo w żaden sposób, by TVN-u nie zamknęło (wystarczy właściwie spółkę Discovery założyć w Luksemburgu)... Ale przez miesiąc trąbiło się o tym, zamiast o podwyżkach 40-60 % dla ziomali od władzy, po opozycję... Jak premie były, to PO waliło bilboardy po Polsce itd. A teraz co? Nawet chłopaki z Konfy ładnie przyjęli na klatę podwyżki ;)
eagleeye
Mnie bardziej interesuje czy zawetuje pomysły PiSokracji dające pracodawcą prawo do weryfikowania iniekcji preparatem medycznym i związane z tym konsekwencje dla PRACOWNIKA a nie jakieś tam TVNy co mało kogo to intereduje
arzab
Uwaga, będzie miękł - jak mawiał klasyk/

Powiązane: Ustawa medialna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki