REKLAMA

Lewica: konieczne wprowadzenie rozwiązań podwyższających renty i emerytury

2020-01-22 19:31
publikacja
2020-01-22 19:31

Konieczne jest wprowadzenie rozwiązań podwyższających świadczenia otrzymywane przez emerytów i rencistów – ocenił poseł Rafał Adamczyk (Lewica) podczas pierwszego czytania projektu "Emerytura bez podatku".

/ fot. Łukasz Błasikiewicz / Sejm RP

W środę Sejm zajmował się obywatelskim projektem zakładającym zwolnienie emerytów i rencistów z obowiązku płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Adamczyk ocenił, że konieczne jest wprowadzenie rozwiązań podwyższających świadczenia otrzymywane przez emerytów i rencistów.

"Osoby pobierające emerytury i renty w przekonaniu społecznym nie powinny już być dodatkowo obciążane zobowiązaniami państwowymi, gdyż przez całe swoje życie zawodowe ponosiły różne daniny publiczne, w tym płaciły składkę na emeryturę oraz ubezpieczenie zdrowotne" – powiedział.

Adamczyk m.in. zwracał uwagę, że obywatele Holandii i Chorwacji po przejściu na emeryturę otrzymują ponad 100 proc. wynagrodzenia. "W Polsce 35 proc. ostatniego wynagrodzenia otrzymują mężczyźni, a kobiety tylko 27 proc. Jesteśmy na szarym końcu" – mówił.

Przypomniał, że Lewica złożyła projekt zakładający podniesienie najniższej emerytury do 1600 zł. "Będziemy dalej walczyć o godne życie osób starszych, dlatego aktywnie włączymy się w prace nad projektem +Emerytura bez podatku+ na poziomie komisji" – zapewnił.

Przytoczył też słowa Magdaleny Samozwaniec, że "Starość posiada te same apetyty, co młodość, tylko nie te same zęby".(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Niestety widać, że pilot już nie leci z nami.....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki