REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Lewiatan: 100 proc. przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w UE

2021-11-24 12:46
publikacja
2021-11-24 12:46
Lewiatan: 100 proc. przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w UE
Lewiatan: 100 proc. przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w UE
fot. Attila Husejnow / / FORUM

100 proc. przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiej, a 95 proc. uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Z badania wynika, że za członkostwem Polski w UE opowiedziało się 100 proc. firm. Zaznaczono przy tym, że 95 proc. respondentów uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia, 3 proc. jest przeciwnego zdania, a 2 proc. nie wypowiedziało się w tej sprawie. Wskazano, że za porozumieniem z UE opowiada się 100 proc. dużych firm, 95 proc. średnich i 94 proc. małych.

Napisano, że 87 proc. przedsiębiorców jest przekonanych, że konflikt z UE i obrona suwerenności Polski nie przyniosą biznesowi korzyści. Tak uważa 90 proc. średnich firm, 86 proc. małych i 80 proc. dużych.

Wskazano, że 41 proc. pracodawców przyznaje, że w ciągu najbliższych 5 lat możliwy jest polexit, przeciwnego zdania jest 55 proc. Nie ma zdania w tej sprawie 4 proc. przedsiębiorców.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu” przeprowadził w drugiej połowie października br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan. (PAP)

ewes/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jas2
Jestem przedsiębiorcą ale nie przypominam sobie żadnego hasła Lewiatana, które bym popierał.
To moim zdaniem wroga Polsce organizacja.
podatnik-
Przypominam kto stoi na czele tej organizacji! Ano stoi były prezes TP S.A., Orange PL, Work Service które to firmy jak jeden mąż doprowadził do ruiny finansowej i nie tylko. TP S.A. za śp. Kulczyka akcje 38 PLN, za geniusza PRLu bis Macieja Wituckiego: TP S.A. - ruina finansowa, spadek wartości firmy o 80%, dywidendy, brak,Przypominam kto stoi na czele tej organizacji! Ano stoi były prezes TP S.A., Orange PL, Work Service które to firmy jak jeden mąż doprowadził do ruiny finansowej i nie tylko. TP S.A. za śp. Kulczyka akcje 38 PLN, za geniusza PRLu bis Macieja Wituckiego: TP S.A. - ruina finansowa, spadek wartości firmy o 80%, dywidendy, brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd,) setki tysięcy RN), następnie powtórzenie numeru z Orange PL, Work Service i w nagrodę za swoje dokonania towarzyszka Henryka Bochniarz oddaje mu swój stołek w Konfederacji Lewiatan tak wygląda PRL bis od środka! I ten facet ma czelność kogokolwiek nauczać odpowiedzialnego biznesu?

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki