Lewandowski: Potrzeba niekłopotliwego dla Polaków finansowania mediów publicznych

Mam nadzieję, że uda nam się w przyszłej kadencji stworzyć system finansowania mediów publicznych, który nie byłby dolegliwy dla Polaków, a najlepiej w ogóle nieangażujący obywatela - mówił podczas jednej z sesji plenarnych konwencji PiS w Katowicach wiceszef MKiDN Paweł Lewandowski.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji stworzymy takie mechanizmy, które na stale będą gwarantowały dostęp każdemu, niezależnie od tego, jakie ma poglądy, od od szeroko rozumianej prawicy do szeroko rozumianej lewicy, by móc komunikować swoje poglądy, tłumaczyć swoje idee, bo pluralizm to nic innego, jak wymiana idei, to nie tylko prezentowanie faktów, to też przekonywanie do swoich poglądów" - mówił wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lewandowski podkreślał rolę finansowania mediów publicznych i krytykował rządy PO-PSL za doprowadzenie do "trudnej sytuacji finansowej" mediów.

"Postanowiliśmy choć częściowo zmienić tę sytuację wprowadzając rekompensatę za utracone dochody" - powiedział.

"Mam nadzieję, że w najbliższej kadencji uda nam się już trwale zapewnić system finansowania mediów, który nie byłby w ogóle dolegliwy dla żadnego Polaka, a najlepiej, żeby był to rodzaj finansowania zupełnie nieangażujący w to obywatela" - stwierdził Lewandowski i podkreślił, że przed rządem stoją kolejne wyzwania, w tym "walka z postprawdą i fake newsami", a rozwiązania w tym zakresie będą opracowywane przez MKiDN oraz resort cyfryzacji.

"Najłatwiejszą, najszybszą i w mojej ocenie najlepszą formą walki z postprawdą i fake newsami są właśnie media, zwłaszcza media publiczne - one najszybciej docierają. Tam są profesjonaliści, którzy będą rozbrajali każdą fikcję" - mówił.

Wiceszef MKiDN wśród innych wyzwań wymienił stworzenie anglojęzycznego kanału stacji telewizyjnej, który byłby dostępny przynajmniej regionalnie. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Anna Kondek-Dyoniziak

mro/ akn/ mam/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil