Lepper i Rydzyk wyróżnieni przez Kobylańskiego

"Życie Warszawy" dowiedziało się, że Andrzej Lepper i ojciec Tadeusz Rydzyk zostali honorowymi członkami stowarzyszenia polonijnego kierowanego przez skompromitowanego antysemitę Jana Kobylańskiego.

Gazeta wskazuje, że Kobylański to milioner z Urugwaju, sponsor Radia Maryja, którego Instytut Pamięci Narodowej podejrzewa o wydanie podczas wojny w ręce gestapo żydowskiej rodziny. Według dziennika, jeśli zarzuty się potwierdzą, sporządzony zostanie zapewne wniosek o jego ekstradycję.

"Życie Warszawy" pisze, że Kobylański szefuje również Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej. To właśnie to stowarzyszenie przyznało wicemarszałkowi Sejmu Andrzejowi Lepperowi honorowe członkostwo. Gazeta przytacza cytaty ze strony internetowej stowarzyszenia, że członkostwo zostało Lepperowi przyznane za ogromne zasługi w walce o prawa najuboższych, których szef Samoobrony miał bronić przed wykluczeniem i niesprawiedliwością.

Ojciec Tadeusz Rydzyk z kolei został uhonorowany za ogromny trud w upowszechnianiu głosu Kościoła katolickiego i wolności słowa całego narodu polskiego. Więcej o honorowym członkostwie Leppera i Rydzyka w polonijnej organizacji - w "Życiu Warszawy".

zw/jurczynski/pul
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil