Leo Messi skazany na 21 miesięcy więzienia

Leo Messi został skazany na 21 miesięcy więzienia za uchylanie się od płacenia podatków. Nie oznacza to jednak, że gwiazdor FC Barcelony trafi za kratki – informuje kataloński dziennik „El Periodico”.

(fot. POOL / FORUM)

Jak donosi dziennik, sąd w Barcelonie wymierzył Lionelowi Messiemu oraz jego ojcu Jorge karę 21 miesięcy pozbawienia wolności. Kara jest niższa od 24 miesięcy, wobec czego zgodnie z lokalnym prawem, nie oznacza obligatoryjnej odsiadki w więzieniu. Dodatkowo Leo Messi ma zapłacić karę w wysokości 2 mln euro, natomiast jego ojciec ma oddać 1,5 mln euro.

W 2007 roku Leo Messi przekazał prawa do swojego wizerunku zagranicznym firmom w Urugwaju i Belize - w krajach, w których z tego tytułu nie płaci się podatków. Dzięki temu zaoszczędził 4,1 mln euro. Przed ponad rokiem Jorge Messi - ojciec piłkarza - wziął całą winę na siebie i oddał urzędowi podatkowemu zatajoną sumę.

W trakcie składania zeznań argentyński piłkarz powiedział, że podpisywał dokumenty bez wnikania w ich treść, bo - jak stwierdził - ufa swojemu ojcu i prawnikom. Argentyński napastnik kilkakrotnie podkreślił, że jego zadaniem jest granie w piłkę. Powiedział, że nie zajmuje się robieniem interesów ani zarządzaniem majątkiem. Dodał też, że nie wiedział, iż łamie prawo.

Obu skazanym przysługuje możliwość odwołania się od wyroku.

/mż, IAR

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 9 ~ocokaman

Ciekawe dlaczego w Hiszpanii ma za swój wizerunek podatki płacić? Przecież jest to obywatel Argentyny, więc wizerunek jest Argentyński nie Hiszpański?

! Odpowiedz
0 3 ~wla

bo jest hiszpańskim rezydentem podatkowym. Ukraińcy pracujący w Polsce mają się rozliczać przed polskim czy ukraińskim fiskusem?

! Odpowiedz
10 4 ~Kulfon69

No to zakład pracy powinien go zwolnić, chyba że Barcelona zatrudnia recydywistów.

! Odpowiedz
0 7 ~testowo

Został już kiedyś skazany za podobne przestępstwo? Jeśli nie, nie jest recydywistą.

! Odpowiedz
2 18 ~Tyle

A u nas PO zajumała kasę z OFE i nikt za to nie siedzi

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 12 ~pik

Oj tam, oj tam. Też mi kara. Zarobił kilka miliardów, przecież podejmował ryzyko nie płacenia podatku. 21 miesięcy "odsiadki" której w rzeczywistości nie ma minie jak z płatka. To wszystko jest pro publica. A i tak podzielił się z kim trzeba.

! Odpowiedz
4 10 ~show

wierzchołek góry lodowej.

! Odpowiedz
7 30 ~AlfonsoFerndandez

W Katalonii jest chyba 57% ostatni próg dochodówki, więc nie dziwne że kombinują. Chłopak nie chciał haraczu płacić, to go skazali. Mafia pewnie by mniej wzięła, niż państwo.

! Odpowiedz
0 1 ~gość

https://www.bankier.pl/wiadomosc/40-pracodawcow-dla-ktorych-warto-pracowac-7431254.html#dod_komentarz

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil