REKLAMA

Lekkie spadki na GPW. Banki trzymają się mocno

2021-10-20 17:15
publikacja
2021-10-20 17:15
Lekkie spadki na GPW. Banki trzymają się mocno
Lekkie spadki na GPW. Banki trzymają się mocno
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Środowa sesja przyniosła kosmetyczne spadki głównych indeksów na warszawskiej giełdzie. WIG utrzymał się blisko historycznych rekordów, w czym wsparły go notowania banków.

Patrząc tylko przez pryzmat głównych indeksów GPW była to kolejna sesja bez większej historii. WIG po utracie 0,1% utrzymał się tuż poniżej niedawnych rekordów wszech czasów. WIG20 stracił 0,18% i zakończył dzień na poziomie 2 443,11 punktów. mWIG40 zyskał 0,06%, ale nie pobił ustanowionego dzień wcześniej 14-letniego szczytu. sWIG80 utracił 0,05% i kontynuował obserwowany od ponad tygodnia ruch w bok.

Wśród największych i średnich spółek prym wiodły banki. Akcje ING Banku Śląskiego podrożały o ponad 3% i w trakcie dnia ustanowiły nowy rekord w liczącej przeszło 27 lat giełdowej historii notowań. Bank poinformował w środę, że zaoferuje swoim klientom możliwość zamiany kredytu mieszkaniowego indeksowanego kursem CHF na kredyt złotowy. O 2,3% podrożały walory Alior Banku, a notowania Pekao poszły w górę o 1%.

W WIG-u 20 w roli „czerwonych latarni” wystąpiły papiery CCC (-3,1%), CD Projektu i PGNiG (po -2%). Po ostatnich potężnych spadkach notowania Mercatora odbiły o 2,7%. Blisko giełdowych minimów wyceniano akcje Allegro.

W gronie spółek nieco mniejszych negatywnie wyróżniły się zniżkujące o 7,8% walory Mabionu. Po przeciwnej stronie sWIG-u stanęły CI Games (+6,6%) oraz ML System (+7,6%). Notowania tej pierwszej rosły po wczorajszej publikacji szacunkowych wyników za III kwartał oraz bardzo pozytywnej rekomendacji od analityków szwedzkiej firmy Redeye. Warto dodać, że była to wycena powstała na zlecenie samego CI Games, a Redeye otrzymał z tego tytułu wynagrodzenie.

Delikatnym spadkom przy Książęcej towarzyszyły umiarkowane wzrosty na najważniejszych w Europie oraz pozytywne otwarcie na Wall Street. Gdy kończył się handel na GPW Dow Jones zyskiwał 0,4%, a Nasdaq 0,1%.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki