REKLAMA

Lekkie osłabienie złotego. Euro i dolar w górę

2019-07-17 09:53
publikacja
2019-07-17 09:53
Lekkie osłabienie złotego. Euro i dolar w górę
Lekkie osłabienie złotego. Euro i dolar w górę
fot. Pixabay / / Pexels

Polski złoty osłabia się w środę względem głównych światowych walut. Zyskują m.in. euro oraz dolar, część wczorajszych strat odrabia także funt.

W środę euro drożeje do poziomu 4,2634. To wzrost o 0,18 proc. Warto dodać, że przez pierwsze dwa dni tygodnia złoty umacniał się względem wspólnotowej waluty, a zatem dzisiejsze wzrosty to odrabianie strat. Pozwoliły one na wymazanie całych wtorkowych spadków oraz części poniedziałkowych.

fot. / / Bankier.pl

Złoty nie najlepiej radzi sobie dziś także w innych parach. Wobec dolara traci również 0,18 proc. i za USD trzeba obecnie zapłacić 3,8030. Frank drożeje 0,14 proc., funt zaś 0,17 proc. Brytyjska waluta jest jednak po jeszcze większych spadkach niż euro. Kurs funta gwałtownie zniżkował na fali nowo rozbudzonych obaw o zbliżający się wielkimi krokami brexit bez porozumienia z Brukselą.

W porannych komentarzach analitycy walutowi skupiali się przede wszystkim na danych z polskiego rynku pracy. Te pojawiły się o 10:00 i okazały się dość zaskakujące. Nieoczekiwane spowolnienie wzrostu wynagrodzeń i zaskakujący przyrost zatrudnienia nie wpłynęły jednak znacząco na kurs złotego.

AT

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mith21
za rządów PiS jest permanentne osłabienie złotego. Przypadek?
aerk
nie pisz bzdur jak nie masz o czyms zielonego pojecia, Od 3 miesiecy zloty wlasnie sie umacniał, Teraz przynajmniej troche wraca do normalnego poziomu, ja liczę na 4,3.
marxs
na razie jest lekkie osłabienie złotego ale jak się skończy kasa glapciowi i jego dziewczętom na ciagłe interwencje walutowe to złoty padnie na ryj

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki